Šilutės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Edmundas Ciparis įsipainiojo į korupcinių veiksmų pinkles

2017-04-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Edmundas Ciparis buvo iš tų, kuris aktyviai dalyvavo antikorupcijos tema vedamose paskaitose.
Edmundas Ciparis buvo iš tų, kuris aktyviai dalyvavo antikorupcijos tema vedamose paskaitose.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Edmundo Cipario galimai korupcinių veiksmų. Pasirodo, kad asmuo, kuris dalyvaudavo įvairiose antikorupcijos paskaitose, pats galimai susikompromitavo.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, balandžio 4 dieną sulaikytas Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas E. Ciparis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

Taip pat įtariama, kad Klaipėdos VMVT vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Vaida Merkevičienė už atlygį informuodavo įmonių vadovus apie numatomus atlikti patikrinimus jų įmonėse. Įtariamųjų darbovietėse atliktos kratos.

Įtarimai kyšininkavimu taip pat pateikti Palangos VMVT viršininkei Virginijai Grigalauskienei. Atliekant šį sisteminės korupcijos tyrimą, įtarimai gali būti pareikšti ir kitiems asmenims.

Pasak STT Klaipėdos valdybos viršininko Arvydo Juršėno, sisteminių korupcijos atvejų išaiškinimas yra viena iš prioritetinių Tarnybos veiklos krypčių, kuriai valdybos pareigūnai skiria didelį dėmesį.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas teigė, kad E. Ciparis buvo iš tų, kuris dalyvavo  jo vedamose paskaitose apie korupciją. „Kiek jis antikorupcinių paskaitų yra išklausęs... Kasmet į Šilutę važiuodavau. Jis paskaitų klausydavo. Jis viską nuo A iki Z žino. Bet žinojimas nepadeda. Elgesio jis nekoreguoja“, - sakė L. Barišauskas.

Anot jo, balandžio 5 dieną tyrėjai E. Ciparį apklausė, o po apklausos jis buvo paleistas. Dėl nušalinimo nuo pareigų prokuroras kreipėsi į teismą, kad E.Ciparis negalėtų eiti savo pareigų vieną mėnesį. Nušalinti nuo pareigų galėjo ir tiesioginis vadovas.

Balandžio 6 dieną E. Cipario darbe jau nebuvo. Telefonu atsiliepusi darbuotoja teigė, kad jo nėra ir tikino, nežinanti, ar  vadovas bus nušalintas ar ne.

Su E. Ciparį pavaduojančiu asmeniu susisiekti taip pat nepavyko. Jis, galimai, išvykęs į sostinę, kur Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta posėdis.

L. Barišausko duomenimis, 6 asmenims pareikšti įtarimai dėl papirkimo, tačiau daugiau informacijos apie juos teisėsauga neteikia.

2016 metais Klaipėdos valdyboje pradėta 15 ikiteisminių tyrimų, teismai išnagrinėjo 12 STT Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtų bylų. 12 asmenų nuteista dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.


Straipsnio komentarai

juze2017-04-16
uzuojauta seimai dabar reiks saziningai gyvent o viskas taip brangu


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Namiskis2017-04-14
Jetus jetus....kaip skaudu buti laukiniu gyventoju.Jug niekas nejaučia kaip sunku gyventi sąžiningai.O tik jie puikus ,mandrus ,laimingi ir tiesiog jie lietuvos demokratija.Nu jo Ačiu Dievui Pavasaris gal apsišluosim.Su Pavasaiu Su Velykom:) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2017-04-14
Pakliuvai dieduk Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Man dzin 2017-04-14
Prieš tai Sarmaviciene, dabar Ciparis. Tech apžiūrų princai ir mažųjų laivų inspektorius. Pernai rajono gyventojų sumažėjo 5 proc. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Liza2017-04-13
Dabar bus ramiau Komentaras patinka Komentaras nepatinka