Informacija gyventojams, laukiantiems dantų protezavimo išlaidų kompensacijos

2014-12-20, Klaipėdos TLK inf.
sveikata.lt nuotrauka
sveikata.lt nuotrauka

Informuojame, kad nuo 2015 sausio 1 d. įsivedus eurą, bus perskaičiuojama kompensuojamoji suma asmenims, pateikusiems prašymus kompensuoti dantų protezavimo išlaidas. Kompensuojamoji suma bus perskaičiuojama sumą litais dalijant iš oficialaus lito ir euro perskaičiavimo kurso. Šiuo metu oficialiai nustatytas ir 2014 m. liepos 23 d. Europos Sąjungos Tarybos patvirtintas lito ir euro keitimo kursas yra 1 EUR = 3,4528 Lt. Kompensacija už asmens lėšomis apmokėtas dantų protezavimo paslaugų išlaidas bus išmokėta atėjus eilei pagal TLK sąrašą.

Primename, kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims, pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

  • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) - iki 1157 litų (335,09 eurų);
  • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio - iki 3560 litų (1031,05 eurų);
  • vaikams - iki 3560 litų (1031,05 eurų).

Norint gauti šias paslaugas, pirmiausia reikia keiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje esate registruoti, gydytoją odontologą.

Išsamesnės informacijos teirautis bendruoju ligonių kasų tel. 8 700 88 888.
                                                                                                                 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?