Šilutės „Fen Team“ ekipa – apdairaus ir saikingo azarto krepšinio pergalė

2017-04-16
Šių metų Šilutės rajono krepšinio pirmenybių nugalėtoja „Fen Team“ ekipa.
Balandžio 8 dieną finišavo Šilutės rajono krepšinio pirmenybės. Visos mįslės, užmintos sausio 21 dieną ir ilgai dilginusios krepšinio fanų vaizduotę, įmintos. Čempionu tapo ir pereinamąją taurę, skirtą verslininko, Usėnų dieduko P. Rimkaus atminimui, iškovojo Šilutės „Fen Team” (vadovas K. Vaičiūnas) ekipa, paskutinėse finalo rungtynėse paveržusi šį titulą iš pernykščio nugalėtojo Ž. Naumiesčio „Pilupio” (vadovas M. Lileikis) – 90:78. Naumiestiškiai liko antri. Trečiąją vietą užėmė pirmenybių debiutantas „Šilutės vandenys“ (vadovas A. Markvaldas, treneris V. Urbonas). „Vandeniai“ dėl bronzos medalių rungėsi su „Švėkšna“ (vadovas A. Stonis, treneris E. Butkevičius) ir laimėjo – 96:83. Švėkšniškiai po dviejų metų pertraukos - ketvirti. Tritaškių konkursą laimėjo „Šilutės vandenų“ snaiperis R. Ubartas.

Didžiojo finalo teisėjai - klaipėdiečiai

Reguliariajame čempionate dalyvavo 12 komandų, atkrintamosiose varžybose toliau rungtyniavo 8 pajėgiausios ekipos, o 4 silpniausios baigė pirmenybes. Atkrintamųjų mačų nugalėtojai „Fen Team“, „Pilupis“, „Šilutės vandenys“ ir „Švėkšna“ tęsė kovą pusfinalyje, pralaimėjusios komandos „Vilkyčiai“, „Draugystė“, SM-2001 ir SM-1999 (Šilutės sporto mokyklos šešiolikmečių ir aštuoniolikmečių rinktinės) kovojo mažajame finale. Taurės ir medaliai laukė komandų, kurios užims 1-3 vietas. Be to, „Usėnų dėduko“ –P.Rimkaus draugų klubas įsteigė solidžius piniginius prizus didžiojo ir mažojo finalo nugalėtojams. Pastarųjų laukė du vokai. Čempionato organizatoriaus VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius D.Gricevičius) naujovė: didžiojo finalo rungtynėms teisėjavo pakviesti klaipėdiečiai T.Vaivilavčius ir H.Majus. Tai tam, kad po rungtynių nekiltų tuščių kalbų dėl teisėjų sprendimų. Neblogai sugalvota: pritildyti mėgstantys kurti „sąmokslo“ teorijas. O svečiai iš Klaipėdos teigiamai atsiliepė apie finalinių Šilutės rajono krepšinio pirmenybių organizaciją. Netrūko ir žiūrovų, kuriuos pertraukėlių metu džiugino „Atėnės“ šokėjos. Rungtynes komentavo Šilutės TV laidų prodiuseris-redaktorius M. Budraitis.

Sporto mokyklos auklėtiniai įveikė „Vilkyčius“ ir „Draugystę“

Pirmieji jėgas išbandė mažojo finalo dalyviai. Kovoje dėl trečiosios vietos „Vilkyčiai“ (vadovai D. Černeckytė, K. Uselė), reguliariajame čempionate užėmę aštuntąją vietą, susitiko su SM-2001 (treneris P. Jonikas) auklėtiniais. Moksleiviai įveikė Vilkyčių krepšininkus – 95:90. Reguliariajame čempionate jie taip pat buvo nugalėję varžovus – 90:70. SM-2001 ekipa pelnė mažuosius bronzos medalius. Įtemptai, banguotai vyko  rungtynės dėl pirmosios vietos. Į mažuosius aukso medalius  pretendavo trenerio A. Rauluševičiaus auklėtiniai (SM-1999) bei kietu žaidimo būdu pasižyminti Šilutės „Draugystė“ (vadovas G. Mirauskas). Beje, reguliariajame čempionate moksleiviai pelnė net 8 pergales ir turnyrinėje lentelėje užėmė ketvirtąją vietą. Jų kraitis -19 taškų. Įveikė ir „Draugystę“ – 91:79. Pralaimėjo tik būsimiems čempionams „Fen Team“ komandai, „Šilutės vandenims“ ir „Švėkšnai“. Žinoma, aštuoniolikmečiai turėjo ambicijų. Nugalėję antrą kartą „Draugystę“ rezultatu 87:81  dalį savo norų realizavo. Geriausias komandos žaidėjas E. Mikužis apdovanotas specialiu prizu. A. Rauluševičiaus auklėtiniams įteikti mažieji aukso medaliai. „Draugystės“ vyrai pelnė sidabrą.

Tritaškių metimų konkurse dalyvavo 11 krepšininkų iš 6 komandų. Taikliausio metiko prizas įteiktas „Šilutės vandenų“ snaiperiui R. Ubartui.

Įnoringoji ponia Fortūna  šypsosi stipresniems

Didysis finalas prasidėjo „Šilutės vandenų“ ir „Švėkšnos“ dvikova dėl trečiosios vietos. Po dviejų metų pertraukos, sugrįžę į rajono pirmenybes, švėkšniškiai išsikovojo galimybę siekti bronzos medalių. Šio apdovanojimo skonis jiems ne naujiena, ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio jau buvo užkopę. Komandą į Šilutę atlydėjo Švėkšnos seniūnas, didelis sporto gerbėjas A. Šeputis. Seniūnija ir starto mokestį sumokėjo, o krepšininkus subūrė A. Stonis. Azarto žemaičiams netrūko, bet „Šilutės vandenys“, sustiprinę gretas keliais praeityje žinomais krepšininkais D. Zemliausku, K. Mačijausku, O. Paliuliu, taip pat taikėsi į prizininkus.  „Šilutės vandenų“ debiutas rajono pirmenybėse pavyko. Atkakliąją „Švėkšną“ įveikė rezultatu 96:83. Kabinami ant kaklo bronzos medaliai dar labiau sušvito nuo krepšininkų šypsenų.

Šilutiškiai pirmavo, naumiestiškiai vijosi, bet nepavijo…

Teisėjų švilpukas pakvietė į aikštelės vidurį pernykščių pirmenybių prizininkus: čempioną Žemaičių Naumiesčio „Pilupį“ ir bronzos medalių savininkus Šilutės „Fen Team“. Abi komandos turėjo „kozirių“, bet reguliariajame čempionate 10 pergalių iškovojusi ir tik 1 pralaimėjimą patyrusi „Fen Team“ ekipa šį sezoną demonstravo kolektyvinį, kombinacinį krepšinį. Žaidimo dirigentas – komandos kapitonas V. Pancerovas. „Fen Team“ varžovams – ne dovana. Bet „Pilupio“ žemaitiškas charakteris kaip ant delno. Jo žaidimą vairavo buvęs „Šilutės“ krepšininkas, devyniolikmetis T. Ulevičius. Tačiau kiek tiesmukiškas „Pilupio“ žaidimas atsimušė į „Fen Team“ gynybą. Šilutiškiai iškart atsiplėšė ir „Pilupiui“ teko  besivejančiųjų vaidmuo. Žaidimo iniciatyva priklausė „Fen Team“. „Pilupis“  parodė valią ir ketvirtojo kėlinuko pradžioje po L. Petkevičiaus tritaškio ir dvitaškio pavojingai sušvelnino rezultatą – 67:66. Tačiau užsimezgusi intriga numirė neįgavusi tęsinio. Po minutės pertraukėlės V. Pancerovo individualus reidas baigėsi taikliu tritaškiu – 70:66, o I. Pavilionis ir A. Bulsis dvitaškiais ir baudos metimu sugrąžino „Fen Team” pranašumą – 90:78.  „Fen Team“ – 2017 metų rajono čempionas!  Komandos prizininkės išsirikiuoja į eilę. Jas ir geriausius žaidėjus sveikina, apdovanoja taurėmis, prizais, medaliais  Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Algis Bekeris ir sporto tarybos pirmininkas Arūnas Pupšys.