Kelių policijos skyriaus pareigūnai įvardina dažniausiai daromus pėsčiųjų pažeidimus

2017-04-18, Tauragės AVPK informacija

Kiekvienas turime prigimtinę teisę judėti, neretai girdime, jog turime kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis, nes tai gerina mūsų bendrąją fizinę būklę, o tuo pačiu ir saugo gamtą nuo užterštumo. Svarbiausia reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas mūsų žingsnis turi būti saugus ir atsakingas savo ir kitų eismo dalyvių atžvilgiu.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai 2017 m. jau yra užfiksavę 310 pėsčiųjų padarytų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimų. Daugiausiai Tauragės mieste pėsčiųjų daromų KET pažeidimų nustatoma J. Tumo – Vaižganto gatvėje ir Vytauto gatvėje, todėl šiose vietose bus organizuojamas pastovus ir aktyvus policijos pareigūnų darbas.

Dažniausiai pėsčiųjų daromu KET pažeidimu pareigūnai įvardina 42 p. reikalavimų nesilaikymą, tai yra: "Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms". Trumpai tariant pėstieji gatvę pereina ne per pėsčiųjų perėją, tuo metu, kai matomumo zonoje yra pėsčiųjų perėja.

Dar vienas KET reikalavimas, kurį pėstieji neretai pažeidžia, tai yra 41 punktas, tai yra: "Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą". Panašu, jog ne visi pakankamai vertina savo gyvybę ir sveikatą, kadangi nenori būti matomi tamsiu paros metu.

Atsakomybė už tokio tipo pažeidimus numatyta LR ANK (administracinių nusižengimų kodeksas) 428 straipsnyje:Pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas. 1. Važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, mopedus, lengvuosius keturračius motociklus ir dviračius vairuojančių asmenų, pėsčiųjų, vadeliotojų ir kitų asmenų, kurie naudojasi keliais, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymas, Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas, mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairavimas ar važiavimas neužsidėjus ir (ar) neužsisegus motociklininko šalmo užtraukia baudą nuo dvidešimt iki keturiasdešimt eurų.“

Pareigūnai primena, kad reikia pagalvoti apie savo ir kito saugumą kelyje, ypač tamsiu paros metu ir su savimi turėti būtinus šviesą skleidžiančius ar atspindinčius elementus, gerbti kitus eismo dalyvius ir laikytis KET.


Straipsnio komentarai

RK2017-04-19
O kazin kodel prie pesciuju perejos automobilis nestoja, ir neleidzia saugiai pereiti pesciajam. Vaziuoja ir apsimeta, kad nemato. Kodel policija ten nemato? Tai bauskit ir vairuotojus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?