Kalėdų Senelis Švėkšnoje aplankys visus vaikučius

2014-12-21, Saulius SODONIS
Pagrindiniai veikėjai senelis S. Merliūnas ir senelė I. Kanapeckaitė.
Pagrindiniai veikėjai senelis S. Merliūnas ir senelė I. Kanapeckaitė.

Gruodžio 17 d., trečiadienio vakarą, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos salėje šurmuliavo akcijos „Padėkite tiems, kurių nelanko Kalėdų Senelis“ dalyviai. Gimnazistai surengė koncertą-vaidinimą, kurio metu buvo renkamos lėšos, kad Kalėdų Senelis atneštų džiaugsmą į visus namus, net ir į tuos, kur gyvenimas toli gražu „ne rožėmis klotas“. 

Ši trečiadienio akcija vyko jau septynioliktąjį kartą. Per tiek metų šis prieš Kalėdas vykstantis labdaringas renginys yra tapęs neatsiejama Švėkšnos bendruomenės gyvenimo dalimi ir yra labai laukiamas. Tad dėl to dar gerokai iki jo pradžios salėje jau nekantriai lūkuriavo žiūrovai. O koncerto dalyviai kaupėsi padrąsindami vieni kitus ir šios akcijos sumanytojos bei rengėjos mokytojos Danguolės Jančauskienės.

Visus šios mokyklos mokinių pasirodymus jungia rengėjų sumanytas siužetas. Šį kartą tai buvo dviejų senukų svarstymai apie dabartinį gyvenimą. Jame senjorams gali būti nejauku gyventi, nes labai pasikeitęs gyvenimo tempas, vartojami (ypač jaunimo) žodžiai bei aplinkos supratimas. Tą gražiai, su puikiu humoru suvaidino ir perteikė vienuoliktos klasės mokinys Silvestras Merliūnas, kuris įkūnijo senelį. Gimnazisto kuriamas personažas buvo toks įtaigus ir sąmojingas, kad publika gaudė kiekvieną jo repliką. Jam padėjo senelė - dešimtos klasės mokinė Ineta Kanapeckaitė, kuri išmoningai papildė labai dažnai kebliuose žodžiuose pasimetantį senelį.  Kaip ir iki šiol, vieni pasirodymai buvo parengti su nemaža humoro doze, o kiti spindėjo išmintimi ir gerumu.

Šiame koncerte dalyvavo ne tik dauguma mokyklos mokinių, bet ir mokytojai. O ypatingas vaidmuo buvo patikėtas Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui. Tai buvo labai smagus netikėtumas visiems salėje sėdintiems žiūrovams.

Kaip jau po šio koncerto sakė jo rengėja mokytoja D. Jančauskienė, trečiadienį žiūrovai paaukojo per du tūkstančius litų. Dar pinigų bus surinkta (užsidirbta) kalėdinėje mugėje, kur savo dirbinius pardavinės mokiniai. Vėliau už visus surinktus pinigus bus perkamos dovanėlės sunkiai gyvenantiems vaikučiams ir drauge su seniūnijos darbuotojais akcijos dalyviai išvežios jas po kaimus.     

Daugiau renginio akimirkų rasite čia
 

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?