Švėkšniškiai siekia atgaivinti jomarkų tradicijas

2017-04-25, Kultūrinės veiklos vadybininkė Neringa Birbalienė

Nepabūgę vėjuoto ir lietingo oro, Švėkšnos gyventojai ir svečiai balandžio 13-ąją susirinko į Knygnešių skverelį, kur Tradicinių amatų centras surengė spalvingą velykinį jomarką ir mini koncertą. 
Tautodailininkai, amatininkai ir prekybininkai į mugę suvažiavo nuo ankstyvo ryto. Iš medžio drožtomis ir įvairiais raštais puoštomis lėkštėmis prekiavo  Vincas iš Švėkšnos. Visa mugė kvepėjo „Anitos žuvys“ rūkytomis skumbrėmis, karpiais, karšiais. Namie keptais keksiukais, tinginiu, savomis rankytėmis darytais atvirukais džiugino trečiokės Adrija, Liepa ir Deimantė, klasiokės Mantė ir Fausta prekiavo kvapiuoju muilu – kempine. Ponai Raukčiai dovanojo velykinę nuotaiką atsivežę tradiciniais raštais margintų medinių bei skutinėtų žąsų, vištų kiaušinių. Populiariausia prekė, ko gero, buvo kiaušiniai – magnetukai.

Ponia Angelė mielai dalino patarimus apie kiaušinių marginimą. Įvairiais papuošalais, nertomis rankinėmis, odos gaminiais prekiavo Indrė Rimkutė ir Ieva Paulauskienė. Senyvo amžiaus moterys pirko iš užsienio ar Vilniaus grįžtantiems anūkams dovanų, vienas vyriškis, nusipirkęs medinį margintą kiaušinį, sakė, kad šiais metais tikrai laimės stipriausio kiaušinio nominaciją.
Žinoma, neapsieita be dainų, šokių, kuriuos miestui dovanojo Degučių kaimo folkloro ansamblis „Pilutė“.

Tradicinių amatų centras siekia suburti norinčius parduoti savo produkciją Šilutės krašto amatininkus, tautodailininkus ir kitus kūrėjus į vieną vietą, atgaivinti jomarkų tradicijas Švėkšnoje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

g ė d a [[[ G Ė D A [[ Š I L U T E I [[ G Ė D A 2017-04-26
kokie renginiai kokios nuostabios šventės o pas šilutiškiu nieko tuščia kaip išmiria o kokie renginiai ir šventės pas rusniškius o šilutė miega vis nesūgiaba nieko visos savivaldybės taip gražiai moka susiburt o šilutei neužtenka nieko jokiu nei optimizmo nei organizavimo pasimokytumėt iš kitų savivaldybių g ė d a G Ė D A g ė d a Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?