Už ilgaamžių nugarų – nuostabūs jubiliejai

2017-04-27

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir socialinė darbuotoja Oksana Kalitina aplankė jubiliates Bronę Kuskienę, Zofiją Ščerbetkienę ir Aldoną Kalinauskienę. Senolės džiaugėsi joms parodytu dėmesiu, mielai pasakojo apie save. Zofija pasidžiaugė, kad turi gerą kaimynę, su kuria dabar bendrauja, kol jos mylimiausia anūkėlė gydosi. Moteris sakė, kad dažniausiai laiką leidžia namuose. Iki šiol dažnai rankose būna virbalai.

95-erių metų jubiliejų atšventusi Bronė Kuskienė gyvena Šilutėje, privačiuose senelių namuose „Pamario senjorų namai”. Ji  gimė Vainute, augo gausioje devynių vaikų šeimoje. Užaugino šešis vaikus, jau turi 20 anūkų, 15 proanūkių ir net proproanūkių.
Iki šiol pašnekovės atmintyje likę išgyvenimai, kai jų šeima  buvo ištremta į Sibirą, kuriame susilaukė ir pirmosios dukros Valentinos, o per dešimt ten praleistų metų iškentė daug vargo.
Dukros pasakojo, kad tėveliai labai gerai sutarė, buvo  balsingi . Todėl abu giedojo bažnyčios ir tremtinių chore. Atžalos  tikino, kad jų mama buvo visada labai gera, mylinti, rūpestinga, nuoširdi ir jų laukianti.

 „Pamario senjorų namuose” gyvenanti Aldona Kalinauskienė atšventė 90 metų jubiliejų. Ji gimė Kupiškio rajone, Karaliūnų kaime. Turėjo vieną seserį. Tėvai nuo mažens prie darbų lenkė, mat turėjo žemės ir ūkį. Nuo mažų dienų Aldona norėjo mokytis. „Man atrodė, kad pats svarbiausias dalykas gyvenime yra mokslas. Todėl ir mokiausi visą laiką, kiek tik galėjau. Labai norėjau būti mokytoja”, - prisimena visą gyvenimą dirbusi pedagoge  Aldona. Pedagoginį universitetą ji baigė 1952 metais ir atvyko dirbti į Šilutę. Tuometinėje 1-ojoje vidurinėje mokykloje moksleivius mokė lietuvių kalbos.
Senjorė turi dukrą. Džiaugiasi, kad ši padovanojo anūkę. „Lietuviai –yra labai darbštūs ir geri žmonės. Turi mylėti savo Tėvynę Lietuvą. Nors valdžios keičiasi, bet prie visų reikia dirbti. Nė viena valdžia nieko negali veltui duoti, viską reikia užsidirbti”, - įsitikinusi Bronė.

Ilgokai užtruko pokalbiai. Jautėsi, kad visoms ilgaamžėms pats svarbiausias dalykas pasaulyje yra artimieji ir jų dėmesys. Visos laukia grįžtančių ir išlydi akimis išeinančius.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

zinok kita karta2017-04-28
Reikia dirbt savivaldybej, jeigu nori kad tave arba tavo mama nufotkintu.arba jeigu tavo mama mokyyyyytoja. Kitaip be sansu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar tai tik tiek valdžia tedirba tik fotogeniškom foto 2017-04-28
mano uošvenė ir anytos 90 m ko nebuvo valdžios kai kokie senolė įlgiausių metų joms tai suliakia visa valdžia pasifotkint o kai tom senučiukėm pensijas pakelt tai lėšu tipo nėra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?