Triumfavo jungtinė aukštaičių komanda „Draugystė“

2017-05-01
I. Vaičiulio atminimas pažymėtas šeštąjį kartą. Ši tradicija bus tęsiama. Turnyro prizininkai ir dalyviai liko patenkinti gražiai surengtomis varžybomis.
Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ (vadovas Jonas Piekautas) surengtą šeštąjį senjorų komandų turnyrą, skirtą Izidoriaus Vaičiulio atminimui, laimėjo jungtinė Panevėžio ir Utenos komanda „Draugystė“, kurios garbę gynė buvęs šalies dvejetų čempionas, panevėžietis Povilas Bagužis ir uteniškis Valdemaras Lapinskas. Tradicinio turnyro mecenatai – Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus partiečiai (pirmininkas Sigitas Šeputis) įsteigė originalias taures, kiekvieną dalyvį pagerbė diplomu bei įdėjo pamario krašto vaišių: po dailiai supakuotą didžiulį karštai rūkytą karšį.

Balandžio 15 dieną Traksėdžių pagrindinės mokyklos salėje žaidė 12 komandų. Burtų tvarka jos buvo suskirstytos į tris grupes po 4. Atvyko žaidėjų iš Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Utenos, Palangos, Mažeikių, Druskininkų, Lazdijų. Nemažai komandų buvo jungtinės. Kiekvieną ekipą sudarė du mažosios raketės mėgėjai. Šilutės rajoną atstovavo „Varmas“ (A. M. Šaulys, J. Piekautas), „Pavasaris“ (E. Jucius, Z. Tamošiūnas) ir „Zondas“ (R. Mažutis, Z. Šikšnius). Juknaitiškis V. Šaulys kartu su Druskininkų žaidėju S. Braginu gynė kurorto garbę.

Prisiminė Anapilin išėjusįjį

Varžybų dalyvius pasveikino ir žiupsnį šiltų prisiminimų apie I.Vaičiulį pabėrė pastarojo geras draugas, buvęs UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius A. M. Šaulys, komandoms sėkmės linkėjo Šilutės savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis, vicemeras A. Bekeris, varžybų organizatoriams, stalo teniso veteranams dėkojo uteniškis V. Lapinskas, pakvietęs visus žaidėjus į tarptautinį turnyrą Utenoje, kuris vyks prie 24 stalų. Beje, socialdemokratų delegacijoje dar buvo A. Vanagas, V. Stungurienė ir S. Vytuvis. Turnyro atidaryme dalyvavo ir I. Vaičiulio sūnūs Saulius ir Justinas su šauniomis atžalomis, iš kurių vienas – Izidorius.

Favoritai savo autoritetą patvirtino pergalėmis

Šeštojo turnyro dalyvių amžius – 60 metų ir vyresni. Taip nusprendė organizatoriai. Bet dėdės su mažosiomis raketėmis dar sugeba greitai pavaikyti baltąjį kamuoliuką ir vienas kitą prie stalo.  Juk tarp nemažai buvusių Lietuvos čempionatų dalyvių, net prizininkų, įvairių turnyrų nugalėtojų. Gražių, atkaklių kovų netrūko. Komandos, grupių varžybose užėmusios 1-2 vietas, prasiveržė į finalą ir toliau kovą tęsė dviejų minusų sistema. „A” grupės varžybose  pirmąją vietą užėmė Lazdijų „Vilkai“ (J. Vigraitis, S. Barkar), antrasis liko Šilutės „Zondas“ (R. Mažutis, Z. Šikšnius), trečioji - Kauno „Energetika“ (G. Degteriovas, K. Kuprys), ketvirtoji – jungtinė Panevėžio ir Mažeikių komanda „Saka“ (S. Stašys, K. Ramanauskas).

Tarp „B“ grupės komandų pirmavo turnyro favoritas, jungtinė Panevėžio ir Utenos ekipa „Draugai“ (P. Bagužis, V. Lapinskas). Jie visus varžovus įveikė vienodu rezultatu 3:0. Antruoju numeriu į finalą iškopė Klaipėdos „Etna-2” (A. Reliūga, M. Kasinskas). , M. Kasinskas), 3-4 vietas užėmė Kauno „Hameris” (V. Buzas, V. Zemskovas) ir Šilutės „Pavasaris” (E. Jucius, Z. Tamošiūnas).

„C” grupės varžybų lyderis Šilutės „Varmas“ (A. M. Šaulys, J. Piekautas) patvirtino savo viršenybę, visus konkurentus įveikę vienodu rezultatu 3:1. Antri liko Kauno „Kleboniškių liūtai“ (A. Kondratas, A. Paltanavičius), 3-4 vietas užėmė Palangos „Naglis“ (G. Šlyžius, J. Giedraitis) ir „Druskininkai“ (E. Braginas, V. Šaulys).

Solidus amžius ne kliūtis gerai žaisti stalo tenisą

Pirmasis komandų šešetukas tęsė kovą finale dėl 1-3 vietų, antrojo šešetuko paskata - paguodos prizas. Iš anksto į nugalėtojus keliama Panevėžio-Utenos komanda „Draugai“ taip ir padarė. Panevėžietis P.Bagužis taškus rinko puldamas, jo kolega V. Lapinskas – gindamasis.  Ketvirtfinalyje „Draugai“ nugalėjo Šilutės „Zondą“ – 3:1, pusfinalyje įveikė Šilutės „Varmą“ – 3:0, o finale po atkaklios kovos nugalėjo Lazdijų „Vilkus“ – 3:1. Jie tenkinosi antrąja vieta, o trečiąsias vietas pasidalino Klaipėdos „Etna-2” ir Šilutės „Zondas“. „Etna-2” kovoje dėl trečiosios vietos paėmė viršų prieš „Varmą“ – 3:2, o „Zondas“ šventė pergalę prieš „Kleboniškių liūtus“ – 3:0. „Varmas” liko ketvirtas, „Kleboniškių liūtai” penkti. Varžybų sekretoriaus pareigas ėjo L. Li  Čin Chai. Stalų teisėjai – Traksėdžių pagrindinės mokyklos neformalaus ugdymo berniukai ir mergaitės.

Paguodos turnyre užtikrintai žaidęs Kauno „Energetikas” lemiamoje dvikovoje rezultatu 3:0 įveikė Palangos „Naglį“ ir užėmė pirmąją vietą. Antras – „Naglis“, trečia – „Saka“, jungtinė Panevėžio-Mažeikių komanda. Komandos prizininkės apdovanotos specialiomis taurėmis, diplomais, visi žaidėjai – atminimo diplomais, taip pat rinktiniais karštai rūkytais karšiais, supakuotais į dėžės su užrašu „Šilutės krašto“ paveldas. Vakarienei – „Klumpės“ cepelinai. Užteko jėgų ir tostams.