Rusnėje išaugo milžinas senis besmegenis

2014-12-21, Gerda BELOKOPYTOVA
Nors pamaryje sniego šiuo metu nė su žiburiu nerasi, tačiau apie įsibėgėjančią žiemą perspėja milžiniškas senis besmegenis.
Nors pamaryje sniego šiuo metu nė su žiburiu nerasi, tačiau apie įsibėgėjančią žiemą perspėja milžiniškas senis besmegenis.

Atrodo, kad šiemet žiema mums sugalvojo iškrėsti pokštą – balto sniego lopinėlio pamaryje nė su žiburiu nerasi. Juk artėja Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai, kurie be baltojo žemės patalo sunkiai įsivaizduojami. Tačiau Rusnėje gyvenanti ūkininkė Snieguolė Radviskienė sumanė nustebinti salos gyventojus bei atvykstančius svečius. Kaip?

Vieną dieną ėmė ir išdygo didžiulis senis besmegenis visai šalia ūkio, kuriame ūkininkauja rusniškė. Niūrioje, lietaus permerktoje pievoje sužibo baltutėlis senis besmegenis, savo dydžiu stebinantis visus. Tai tarsi ženklas, kad gražiausios metų šventės išties artėja. O jei gamta mums sniego pagailėjo, kodėl gi šventinės nuotaikos nesusikūrus patiems?

Tiesa, prie rusniškės ūkio sukurtos ir dar kelios įspūdingos kompozicijos. Kalbinta S. Radviskienė sakė: „Kai mažai aplink gėrio, tai norisi žmonėms tą gėrį sukurti, vaikučiams, jų tėveliams suteikti džiaugsmo. Tegul ateina, pasižiūri, nusifotografuoja. Tam visa tai ir sukūrėme“. Tokį senį besmegenį, anot Snieguolės, šiemet kartu su šeima nusprendė padaryti pirmą kartą. „Specialiai padarėme apšvietimą, kad visi ir tamsoje matytų, galėtų nusifotografuoti. Šiemet savo ūkį nusprendėme papuošti pirmą kartą. Anksčiau prie savo namų darydavau angelą, o šiemet puošėme čia. Pro mūsų ūkį pravažiuoja labai daug žmonių, daug žvejų. Mačiau, kad net žvejai su guminiais batais skubėjo fotografuotis“, - pasakojo rusniškė. Moteris prisiminė ir vieno berniuko mintis, kodėl ant žemės nebelikę sniego. Berniukas manė, kad jis visas sulipdytas į šį didžiulį senį besmegenį.

Pasak S. Radviskienės, visos kompozicijos padarytos iš ūkyje naudojamų reikmenų. Štai netoliese pūpso mažesnis sniego senis, tačiau ne ką mažiau įspūdingas. Rusniškė pasakojo, kad jis padarytas iš geležies ir gluosnio vytelių, o šalia esanti eglutė – sukurta panaudojus dviračio ratą ir girliandas. Į šių grožybių gaminimą įsijungė visa šeima.

Tad tie, kurie dar nematė šių žiemos nuotaiką spinduliuojančių grožybių, gali apsilankyti Rusnėje. Milžiną senį besmegenį rasite važiuojant pro Rusnės degalinę link Skirvytėlės gatvės, 2-osios krantinės link.


Foto galerija

Nors pamaryje sniego šiuo metu nė su žiburiu nerasi, tačiau apie įsibėgėjančią žiemą perspėja milžiniškas senis besmegenis.Nors pamaryje sniego šiuo metu nė su žiburiu nerasi, tačiau apie įsibėgėjančią žiemą perspėja milžiniškas senis besmegenis.Įmantriomis kompozicijomis papuoštas ir Radvinskų ūkis.Įmantriomis kompozicijomis papuoštas ir Radvinskų ūkis.Įmantriomis kompozicijomis papuoštas ir Radvinskų ūkis.Įmantriomis kompozicijomis papuoštas ir Radvinskų ūkis.
Įmantriomis kompozicijomis papuoštas ir Radvinskų ūkis.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?