Monika Jauniūtė į Šilutę parvežė sidabro medalį

2017-04-29, SAULIUS SODONIS
M. Jauniūtė su mokytoju A.Sirtautu prie savo darbų Ignalinoje.
M. Jauniūtė su mokytoju A.Sirtautu prie savo darbų Ignalinoje.

Iš Ignalinoje dvi dienas vykusios Lietuvos mokinių dailės olimpiados su sidabro medaliu grįžo Šilutės meno mokyklos dailės skyriaus mokinė Monika Jauniūtė. Į tolimąją Ignaliną ji vyko drauge su savo mokytoju Andriumi Sirtautu. Kaip sakė A.Sirtautas, nors važiuojant teko kiek paklaidžioti remontuojamos Švėkšnos aplinkkelyje, tačiau vėliau viskas sekėsi tiesiog puikiai. Ir nors Monika buvo įvertinta antrąja vieta, tačiau kova buvo iš tiesų labai garbinga – pirmųjų vietų laimėtojų moksleivių darbai buvo labai stiprūs. Tad, priimant galutinį sprendimą, autoritetinga komisija, sudaryta iš Lietuvos dailės mokyklų vadovų, Dailės akademijos dėstytojų ir profesionalių dalininkų, ilgai dvejojo, kol, galiausiai, pirmąją vietą skyrė Šakių moksleivei.  Nei M. Jauniūtė, nei jos mokytojas nesijautė blogai. Ir kaip vaizdžiai sakė A. Sirtautas, aukščiausiam Monikos įvertinimui pritrūko to paslaptingojo „Marytės plauko“.

Sekėsi ir todėl, kad, nuvažiavus ir užsiregistravus, Monika netruko susirasti draugų. Ignalinos Č. Kudabos progimnazijos sporto salėje, kurioje moksleiviai varžėsi, pavyko burtų keliu gauti pačią geriausią vietą (dailininkams labai svarbu tinkamas apšvietimas).

Kol mokiniai dirbo, juos atlydėjusiems mokytojams buvo surengta išvyka po Ignalinos lankytinas vietas. Pabaigę savo darbus, prisijungė moksleiviai ir visi dalyvavo pažintinėje kultūrinėje programoje. Vakare vyko jaunimo vakaronė, kur užsimezgė daug pažinčių. A. Sirtauto nuomone, tai nemažiau svarbu, kaip kad ir vienoje vietoje pamatyti daug gerų darbų, pabendrauti tarpusavyje. Tuomet galima ne tik palyginti, bet ir objektyviai vertinti save. Mokytojai taip pat turėjo ką aptarti, apie ką pašnekėti, padiskutuoti. Šiaip jau ko nors girti neskubantis A.Sirtautas, paklaustas, kaip sekėsi Ignalinoje, atsakė labai vaizdžiai – viskas buvo surengta „žiauriai gerai“. Šilutiškė M. Jauniūtė vakare visiems grojo mažąja „ukulėle“ ir sulaukė didelio gerbėjų rato.

Šių metų dailės olimpiados tema - „Piliakalniai – senovės valdovų galybės saugotojai“. Ji buvo žinoma iš anksto, todėl moksleiviai galėjo šiek tiek pasiruošti. Ir nors varžymosi sąlygos buvo lygios šešiasdešimt devyneriems talentingiausiems iš visų Lietuvos regionų atvykusiems 8–12 klasių mokiniams, tačiau Šilutės meno mokyklos mokinės M. Jauniūtės darbai savo brandumu ir įtaiga patraukė ne tik komisijos narių, bet ir žiūrovų dėmesį.

Šios dailės olimpiados darbų paroda dabar atidaryta Ignalinos krašto muziejuje. Nuo birželio 1 dienos ji bus eksponuojama Vilniaus rotušėje, po to keliaus į Kauną, iš ten į Seimą. Olimpiadą surengė Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?