Melavo sutuoktiniui ir policijai dėl tariamo išžaginimo...

2017-05-03, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Ne visos moterys meluoja, o meluojančios ne visos meluoja įtikinamai. 29-erių metų Šilutės rajono gyventoja B. P., linksmai praleidusi naktelę su buvusiu sugyventiniu, sugrįžusi į namus, esamam  sutuoktiniui surentė istoriją apie tariamą išžaginimą, tokiu būdu mėgindama pasiteisinti. Išėjo šnipštas: policijai pradėjus tyrimą, viskas išaiškėjo.

Melo trumpos kojos. Taip sakoma. Bet daug kas priklauso nuo meluojančiojo apsukrumo. Geras melagis nerenčia permatomų pasakėlių, neperkrauna piešiamo siužeto detalėmis, kurios galėtų kelti įtarimų dėl porinamos istorijos. B. P., meluodama savo brangiausiajam, aiškiai persistengė. Norom nenorom „nukentėjusiajai“ teko kreiptis į policiją dėl nebūto sunkaus nusikaltimo, nes koks vyras tylėdamas nuris tokį skaudulį. Juk reikia surasti ir nubausti nedorėlį. Pasirodo, kad jų net ne vienas buvęs. ..

Išgertuvės vyko, o trys žagintojai – naivus prasimanymas

Į Šilutės rajono policijos komisariatą B. P. kreipėsi sausio 28 dieną, apie 9 valandą. Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus vyriausioji tyrėja užregistravo jos pranešimą apie tai, jog naktį buvusi išžaginta trijų nepažįstamų vyrų. Tai jie padarę panaudoję fizinį smurtą. Nors auka besidedanti moteris buvo raštu įspėta, kad už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą gresia baudžiamoji atsakomybė (LR BK 236 str.), toliau kurpė prasimanymus, matyt, nepagalvojusi, jog ikiteisminį tyrimą pradėję pareigūnai ją greitai demaskuos.

Apklausiama „nukentėjusioji“, maišydama  tikrus faktus su išgalvotais, išdėstė, kas, galimai, nutikę. Šiemet, sausio 27 dieną, apie 19 valandą prie parduotuvės sutikusi klasės draugę. Pastarosios automobiliu nuvažiavo į kažkokią sodybą tarp Degučių ir Katyčių. Sodyboje buvę trys nepažįstami vyrai. Su jais gėrė alkoholį. Naktį, draugei išėjus iš kambario, sugėrovai ją išžaginę. Vienas vyras ją stumdęs, atsitrenkusi į sieną, stipriai susižalojusi nugarą. Tuomet tas pats vyras nutempęs ją už plaukų į lovą, užgulęs visu kūnu ir rankomis prispaudęs pečius laikė, o kiti du vyrai, numovę kelnes ir kelnaites, paeiliui išžagino. Kai žagintojai užmigo, pabėgusi per langą. Į namus grįžo pakeleivingais automobiliais.

Sodybos, kurioje, pasak „aukos“, buvo įvykdytas išžaginimas, veikiant bendrininkų grupei (sunkus nusikaltimas, LR BK 149 str.2 d.), nepavyko rasti, nes pareiškėja negalėjo jos nurodyti. Teismo medicinos ekspertas, apžiūrėjęs B. P., sužalojimų lytinių organų ir jų aplinkos srityje nerado. Tiesa, rastos kūno kraujosruvos, taip pat tyrimas parodė, kad lytinis aktas buvo. Pakartotinai apklausta moteris prisipažino melavusi, išžaginimą išsigalvojusi siekdama pasiteisinti savo vyrui dėl to, kad visą naktį nebuvo namuose.

Kompanija buvo, vaišės buvo...

Kas įvyko iš tikrųjų, kodėl sutuoktinė taip nevykusiai melavo sutuoktiniui ir pati sau susikūrė pinkles? Policija viską nustatė. Kaip liudijo viena išgertuvių dalyvė, ji kartu su B. P. sausio 27-ą, vakare taksi automobiliu nuvažiavo į kaimą už Pagrynių paūžti. Daugiabutyje alkoholiu vaišinosi keturiese. Naktį nuėjo miegoti. Į tą patį kambarį atėjo B. P. su buvusiu draugu. Jie sugulė į kitą lovą. B. P. partneris vėliau to neneigė. Jis parodė, kad miegoti nuėjo apie 3-4 valandą. Santykiavo be jokios prievartos. Anksti ryte kompanija išsiskirstė. Taigi, niekas nieko nežagino. Nevertėjo prasimanyti tokios istorijos su trimis nedorėliais? Nebent dėl apetito. B. P. ne pirmoji ištikimybės sulaužymą bandžiusi dangstyti tariamu išprievartavimu. Teisėja V. Pankauskienė prisiminė panašų atvejį, kai dar dirbo prokurore. Moteris, pranešusi apie išžaginimą, net veidelį kiek „pamargino“ skutimosi peiliuku, kad jos versija apie nebūtą nusikaltimą skambėtų įtikinamai. Bet vos ne simetriškos žaizdelės neatrodė gautos įvertus auką į krūmus. Fizine jėga prieš savo valią paimta moteris paprastai patiria chaotiškus sužalojimus. „Nukentėjusioji“ ne iš karto, bet, priremta prie sienos, prisipažino pūtusi miglą. Apklausiama su meilužiu net valdiškame kabinete neslėpė simpatijos savo draugui, koketavo akutėmis. Banali ir šiandien nereta porų istorija apie neištikimybę.

B. P. gyvenimas teka, deja, ne be įvairių komplikacijų, konfliktų. Už melagingą pranešimą apie nebūtą sunkų nusikaltimą nubausta kovo 21 dieną Šilutės rajono apylinkės teisme teismo baudžiamuoju įsakymu. Kadangi savo kaltę pilnai pripažino, teisėjas R. Povilaitis skyrė vienu trečdaliu sumažintą bausmę: viešuosius darbus devyniems mėnesiams, įpareigojant per tą laiką neatlygintinai dirbti po 24 valandas per mėnesį visuomenės labui. O šiaip už panašų nusikaltimą numatomos bausmės  - viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Jei kaltinamoji nesutinka su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, ji turi teisę per 14 dienų nuo šio įsakymo gavimo, prašyti to paties teismo surengti bylos nagrinėjimą teisme.                      


Straipsnio komentarai

Zinanti2017-05-05
Ir kas pasake,kad melo trumpos kojos,PASIGIN2YK Komentaras patinka Komentaras nepatinka
cha2017-05-03
O kuris geresnis, buves ar dabartinis? Ka? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?