Tautiečių migracija jau duoda savo vaisius

2017-05-03, Kęstutis JOČYS

Nemaža dalis projektų, kuriuos turėjo svarstyti Savivaldybės  rajono tarybos ekonomikos ir biudžeto komitetas ( 35 ), buvo skiriami reorganizacijoms bei finansavimui. Galutinai nusprendus Rusnės pagr. mokyklą prijungti prie Pamario pagrindinės, be darbo lieka dalis techninio personalo, mokytojų. Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sakė, kad nuolatiniam darbui bus priimti penki psichologai, kurie dirbs  keliose mokyklose. Meno mokykla irgi norėtų bent vienu mokiniu turėti klasėse mažiau - ypač problemų kyla per solfedžio pamokas.

Finansų klausimas iškilo paviršiun svarstant kaimo gydymo įstaigų( Vainuto, Juknaičių, Švėkšnos) 2017 m., užduotis ir išlaidas. Juk visų, įskaitant ir miesto gydymo išlaidas, liūto dalį pasiima darbo užmokestis ( 78-80 proc.), o tik likusieji skiriami ligonių priežiūrai. Savivaldybės gydytoja Kristina Surplė priminė tragišką pacientų mažėjimą, jie išvyksta jau šeimomis, o gydytojai atsisako kintamųjų atlyginimų priedų, kad tik nebūtų uždaromos ambulatorijos. O Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, paklaustas apie darbuotojų atlyginimus, pasakė, kad tai konfidenciali informacija ir viešai jos neskelbsiąs.

O kitiems projektams pinigų atsiranda

Komitete prašyta pritarimui dalyvauti projekte„Klaipėdos regiono turizmo informacinės struktūros sistemos sukūrimui ir įdiegimui.“ Bendra projekto vertė 400 tūkst. eurų. Savivaldybe? prie jo prisijungus, užtektų įmokėti 40 tūkst. Ir iškyla dilema - mokėti ar nemokėti? O nesumokėjus, kitur juos panaudoti draudžiama. Tai išeities lyg ir nelieka.

Išsamų projektą „Dėl Šilutės rajono švaros ir tvarkos pavirtinimo“ svarstymui pateikė Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus, kuris iš esmės keistų buitinių atiekų tvarkymą, rūšiavimą, išvežimą, atsiras tvarkomų teritorijų ribos, taip pat nustatytos tvarkos elgesio normos masinių švenčių ir susibūrimų vietose. Mažųjų laivų savininkų dėmesiui: jau sužymėtos visų Šilutės uostų akvatorijoje esančios ribos. Po teigiamo Tarybos sprendimo, bus galima jas pažymėti vandenyje. Pritarta projektui „Dėl pritarimo dalyvauti projekte „Paslaugų šeimai plėtojimas Šilutės rajone“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Joo2017-05-04
Logiškai mąstant tai ir savivaldybės administracijos specialistai turėtų išvykti kartu su emigrantais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02017-05-03
Kur bežiūrėsi miegodamas. Galvą nunarini ir snaudi spakainas. Ką daugiau veikti kai nuobodu ir miego nori. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to citizen2017-05-03
Prasivakyk akis is po miego ir paziurek geriau, kur ta grazuole ziuri.D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ar medikai 2017-05-03
ne iš biudžeto lėšas gauna,kad gali įslaptinti atlyginimus? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02017-05-03
Miega gražuolė kadre. :O Labas rytas! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?