Politinio dialogo darbotvarkėje – vaikų apsaugos nuo smurto klausimai

2017-04-29, sam.lrv.lt

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuru rengia aukšto lygmens politinį dialogą: „Dirbkime kartu stabdydami smurtą  prieš vaikus“. Politinio dialogo metu apžvelgiama situacija Lietuvoje ir Europoje, identifikuojamos netinkamo elgesio su vaikais prevencijos silpnosios vietos ir iššūkiai, aptariami bendri sprendimai bei rekomendacijos  tolimesniems veiksmams.

 Dialoge  bendrų sprendimų, kaip stiprinti kovą prieš visų rūšių smurtą ieškos sveikatos, socialinės apsaugos, švietimo, teisingumo, vidaus reikalų sektorių vadovai, Seimo nariai, nevyriausybinių organizacijų, savivaldybių atstovai.

Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkėje 2030 vienas iš tikslų - sustabdyti bet kokią prievartą, išnaudojimą, kankinimą ir visų rūšių smurtą prieš vaikus, o 2014 m. buvo vieningai priimtas Europos netinkamo elgesio su vaikais prevencijos veiksmų planas.

SAM labai svarbi 2016 metų Pasaulio sveikatos asamblėjoje priimto Pasaulinio veiksmų plano nuostata, pabrėžianti sveikatos sektoriaus bendradarbiavimo su kitais sektoriais svarbą, stabdant smurtą prieš moteris, mergaites ir vaikus. Lietuva yra iš tų šalių, kurios prisiėmė įsipareigojimus  ir pasiekė pažangos smurto prevencijos srityje. Tikimasi, kad šis aukšto lygmens politinis dialogas padės rasti geriausias priemones, stabdant netinkamą elgesį su vaikais.

Dialoge dalyvauja tarptautiniai ekspertai prof. Jane Barlow (Oksfordo universitetas), dr. Dinesh Sethi (Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras). Ekspertai  diskusijose pristatys geriausią  Europos valstybių patirtį, stabdant smurtą prieš vaikus. 

Dialogas vyksta Crown Plaza viešbutyje ( M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius) nuo 9-tos iki 15-tos valandos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?