Šilutės kriminalistų vadas sulaikytas teismo salėje – už grotų jis praleis pustrečių metų

2014-12-21, Stasys BIELSKIS
Buvusiam Šilutės r. PK Kriminalinės policijos skyriaus viršininkui A. Rimkui skirta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė.
Buvusiam Šilutės r. PK Kriminalinės policijos skyriaus viršininkui A. Rimkui skirta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė.
Ši istorija prasidėjo 2011-ųjų vasarą, kai tuometį Šilutės r. PK Kriminalinės policijos vadovą Artūrą Rimkų ir dar kelis jo bendrus kiti pareigūnai pradėjo sekti dėl įtariamos nusikalstamos veikos. 2012-ųjų vasario 7-osios rytą šilutiškiui A. Rimkui ir dar aštuoniems klaipėdiečiams (tarp jų – ir du aukšti policijos pareigūnai) buvo uždėti antrankiai, vyrai atsidūrė areštinėje.

Taip atsitiko todėl, kad kaltinamieji, pasinaudoję savo padėtimi, siekė pralobti imituodami automobilių pagrobimus.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ne šiaip kokiems nors policijos patruliams, o Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimo tyrimo skyriaus viršininkui Edmundui Tautavičiui, jo pavaldiniui Žilvinui Ukockiui, buvusiam Šilutės r. PK kriminalistų vadovui A. Rimkui bei UAB „Pamario autodalys“ darbuotojui Viktorui Murašovui.

Prokurorų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų teigimu, nustatyta, kad kaltinamiesiems imitavus automobilių vagystes, už vieną jų savininkui sumokėjo apgauta draudimo kompanija, kitos mašinos buvo išardytos ir siekta jas parduoti dalimis. A. Rimkui ir kitiems bendrininkams buvo pareikšti įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnyba siekiant asmeninės naudos, melagingais parodymais ir pranešimais apie nusikaltimus.

Šioje byloje kaltinimus palaikantis Klaipėdos apygardos prokuroras Donatas Blinstrubis teigė: „Tyrimas sudėtingas dėl to, kad nusikaltimus vykdė tie, kurie juos turėtų tirti. Be to, viskas buvo kruopščiai suplanuota“.

Nagrinėjant baudžiamąją bylą teko įrodyti, ar tikrai tie du klaipėdiečiai pareigūnai ir šilutiškis A. Rimkus pateikdavo melagingus pranešimus apie automobilių vagystes, o vėliau už juos gautas draudimo išmokas pasidalindavo. Sumos, pasak prokurorų, siekia apie 30 tūkst. litų.

Jiems grėsė laisvės atėmimo bausmės iki 5-erių metų.

Klaipėdos apskr. VPK Personalo skyriaus viršininkas Arūnas Tuzas „Šilokarčemą“ informavo, kad A. Rimkus kriminalinėje policijoje dirbo nuo 1997-ųjų gruodžio iki 2011 metų lapkričio. Paskutinius beveik dvejus metus jis vadovavo Kriminalinės policijos skyriui.

A. Rimkus buvo ne kartą skatintas – jam įteikti II laipsnio „Angelo sargo“ ženklas, III laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“, vardinė dovana bei kelios padėkos.

Finišas – gyvenimas už grotų

Ir štai š. m. gruodžio 15 dieną Klaipėdos apygardos teismas nuteisė du aukštas pareigas policijoje ėjusius pareigūnus ir skyrė realias laisvės atėmimo bausmes.

Buvusiam Šilutės r. PK Kriminalinės policijos skyriaus viršininkui A. Rimkui skirta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė. Buvusiam Klaipėdos apskr. VPK skyriaus viršininkui E. Tautavičiui – vienerių metų laisvės atėmimo bausmė. Žemesnio rango pareigūnui Ž. Ukockiui skirta 26 tūkst. litų bauda.

Atliekant ikiteisminį tyrimą išaiškinta schema, pagal kurią tuo metu pareigas ėję policininkai apgaule gavo draudimo išmoką už tariamai pavogtą automobilį.

Šiam nusikaltimui įvykdyti buvo panaudotas Kriminalinės policijos skyriaus viršininko A. Rimkaus automobilis „BMW X5“. Nustatyta, kad A. Rimkus, pasitelkęs klaipėdietį Nusikaltimų tyrimo biuro Autotransporto priemonių grobimo skyriaus viršininką E. Tautavičių ir dar du asmenis, vienas iš kurių buvo taip pat policininkas, paslėpė savo automobilį, pranešė, kad jis pavogtas, o vėliau organizavo jo išardymą ir detalių realizavimą.

Teismas, skelbdamas nuosprendį, konstatavo, kad buvę policijos pareigūnai nusikalstamas veikas padarė ne kaip privatūs asmenys, o kaip pareigas einantys valstybės tarnautojai ir tomis pareigomis pasinaudojo, darydami nusikalstamas veikas.

Nuosprendis per dvidešimt dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos apeliaciniam teismui.

 


Straipsnio komentarai

Eiza2015-02-03
Komersantas sugalvojo policijoje nelegalu versla Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?