Integruotos pamokos metu netrūko geros nuotaikos

2017-05-05, Mokytoja Jūratė Kriaučiūnienė

Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindiniame skyriuje vyko nuotaikinga,  integruota  pamoka ,,Atvelykio šventė“, skirta  visai šeimai.

Ją pradėjo skyriaus vedėja Rolanda Rakauskienė, kuri  papasakojo apie Atvelykio papročius, linkėjo sveikų, derlingų metų, primindama, kad Atvelykis dar vadinamas ,,Vaikų velykėlėmis“, per kurias mažieji, mėgdžiodami suaugusiuosius, stengiasi pakartoti Velykų veiksmus. Atvelykis nebūtų Atvelykiu, jei šventėje nebūtų margučių, jų ridenimo, žaidimų, kurie simbolizuoja žemės pabudimą po žiemos, judėjimą pirmyn. Nuo seno tikėta, jog visi bus sveiki ir stiprūs, jei per Atvelykį  linksminsis, todėl integruotos pamokos  metu vaikai, tėveliai ir mokytojai linksmai leido laiką. 

Visų dėmesį patraukė dailės mokytojo Eligijaus Kriaučiūno pagamintas  įspūdingo dydžio margutis. Jis paprašė pamokos dalyvių margutį išmarginti gražiausiais raštais. Pirmieji    pradėjo  marginti ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai. Jiems padėjo  mišrios grupės mokytoja Žaneta Jankauskienė, pradinių klasių mokiniai ir tėveliai. Didysis margutis pasipuošė pavasario žiedais. Visi dalyviai entuziastingai atsakinėjo į tikybos ir etikos mokytojų Gražinos Stankienės  bei Airidos Čiužauskaitės  klausimus. Pradinių klasių mokytojos Rolanda Rakauskienė ir Jūratė Kriaučiūnienė mokė  žaisti netradicinius velykinius žaidimus: ,,Raktelį“, ,,Rankų futbolą su margučiu“. Netikėtai į pamoką  atstriksėjo ir Velykų zuikutis. Jis  linksmino mažuosius. O už puikiai atliktas užduotis įteikė po dovaną. Integruotos pamokos ,,Atvelykio šventė“  akimirkos įamžintos ir išsiųstos į konkursą ,,Vaikų velykėlės“. Pajuokavę, pažaidę, palinkėję laimingai ir gerai užbaigti šiuos mokslo metus, mokytojos, tėveliai  ir zuikutis išsiskirstė iki kitų metų.  Negalime nepaminėti ir padėkos žodžio neištarti Švedijos humanitarinei organizacijai ,,Pagalba Lietuvai – tikėjimas, viltis, meilė“. Dovanos nudžiugino ne tik mažuosius, bet ir tėvelius bei mokytojus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?