Ramučiuose įkurta Paukščių alėja

2017-05-06, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Inkilais labiausiai džiaugėsi mažieji ramutiškiai.
Inkilais labiausiai džiaugėsi mažieji ramutiškiai.

Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“ nuo šiol džiaugiasi ką tik įkurta Paukščių alėja prie bendruomenės namų.  Neabejojama, kad už padarytą gerą sparnuočiams, jie gyventojams atsilygins savo giesmelėmis.

Visus didelius ir mažus ramutiškius  daryti inkilų kvietė kaimo seniūnaitė Dalia Minkevičienė.   Vietos gyventojai mielai  prisidėjo prie šio kvietimo. Vaikai neslėpė džiaugsmo, kad galėjo padėti paukščiams įsikurti savo namučiuose. „Įsivaizduojate, mūsų inkilėliuose gyvens paukščiukai. Mes galėsime matyti, kaip jie auga, keičiasi“, - džiaugėsi mažieji. Tvirti nameliai buvo padaryti iš lentų, sukelti į medžius, kuriuos kažkada pasodino patys bendruomenės nariai.  Susirinkusieji vienbalsiai sutarė ir kitais metais Paukščių alėją papildyti naujais pačių rankomis padarytais nameliais sparnuočiams.

Inkilai paukščiams Lietuvoje keliami jau daugiau kaip 100 metų. Didžiausia paskata tam buvo prof. Tado Ivanausko iniciatyva pradėtos inkilų kėlimo šventės. Tokios šventės 1922-1923 m. vyko Kaune ir jo apylinkėse, po to paplito po visą šalį.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?