Prie bendro stalo susėdo kelios kartos kintiškių

2017-05-06, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Mažieji margintojai ir kiti renginio dalyviai, smagiai leido laiką.
Mažieji margintojai ir kiti renginio dalyviai, smagiai leido laiką.

Daug spalvų, šypsenų, nuoširdaus vaikiško džiaugsmo, savo rankomis sukūrus mažą stebuklėlį - velykinį margutį  lydėjo visus, susirinkusius į VšĮ „Kretingos maistas“ Kintų pagrindinėje mokykloje surengtą edukacinį užsiėmimą „Mažosios Velykėlės su močiute“.

Mažosios velykėlės su močiute“, VšĮ „Kretingos maistas“ iniciatyva, vyksta kone kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje.

Todėl prie  bendro stalo ir susėdo kelios kartos kintiškių -  pradinukai, jų mamos ar močiutės.  Pirmiausia „Kretingos maistas“ Šilutės skyriaus direktorė Rasa Vaškylienė priminė, kas tai per šventė yra Mažosios Velykėlės. Vėliau šia tema uždavė klausimus į kuriuos vaikai mielai atsakinėjo, o po jų ir daineles apie pavasarį dainavo. Puiki nuotaika tiesiog sklandė ore.

Sulaukę nuoširdžios VšĮ „Kretingos maistas“ ugdymo įstaigos darbuotojų, mamų ar močiučių pagalbos, mažieji kruopščiai, susikaupę raitė tradicinius lietuviškus kiaušinių marginimo raštus.

Šventėje dalyvavusioms klasėms įteikti padėkos raštai už tai, kad dirbo iš širdies bei stropiai ir kūrė itin išmanius, meniškus, pozityvius, išradingus margučius.

Mažieji margintojai ir kiti renginio dalyviai, smagiai pasidarbavę, vaišinosi  VšĮ „Kretingos maistas“ pasiūlytais skanėstais. 

„Labai svarbu, kad šeimos daugiau bendrautų, susėstų kartu prie vieno stalo, kurtų ir puoselėtų tradicijas, kartu mažiesiems visuomenės nariams perduotų žinias ir apie sveikus tradicinius produktus, kuo jie vertingi, ką iš jų galima pagaminti. Esame įsitikinę, kad labai svarbu ugdyti mitybos kultūrą iš mažens ir čia visas dėmesys telkiamas į šeimą, į jos valgymo įpročius. Mes, kaip maitintojai, atidžiai stebime situaciją. Mums tikrai ne tas pats, ką valgo mūsų visuomenės mažieji - mūsų visų ateitis. Tenka apgailestauti, kad dar gana dažnai pasitaiko atvejų, kuomet moksleiviai, užuot valgę šiltą, šviežiai čia pat pagamintą, laikantis visų vaikų mitybai keliamų reikalavimų, valgį, kartais tėvams net nenutuokiant, skuba į šalia mokyklų esančius prekybinius taškus, perka ir valgo nesveiką maistą- traškučius, įvairius saldumynus ir panašiai ", - sakė  VšĮ „Kretingos maistas“ marketingos skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė.

Kintų pagrindinės mokyklos vadovė Asta Gužauskienė džiaugėsi, kad tokio renginio metu vaikai užsiėmė prasminga veikla – prisiminė tradicijas, savo rankomis margino kiaušinius.

Socialinė pedagogė Jurgita Tamošiūnienė neabejoja – kūrybinė šventė pavyko ir vaikų širdelėse išliks ilgam.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?