Buvusi paštininkė Irena Dromantienė: „Gera mama vaikams duoda tai, ko reikia“

2017-05-07

Sekmadienį minėsime Motinos dieną ir sveikinsime savo gimdytojas, nes jos - tai meilės, gėrio, išminties, šilumos ir šviesos fėjos, vertos didžiausios pagarbos ir meilės. Viena iš jų gyvena Gaidelių kaime, Šilutės seniūnijoje. Tai Irena Dromantienė, kuriai prieš keletą dienų nusišypsojo sėkmė. Moteriai, niekada nesisekė loterijoje, tačiau ją pasiekė maloni žinia, kuria dar iki šiol negali patikėti.

Šio straipsnio herojė gimė Degučių kaime 5 asmenų šeimoje. Tėvai dirbo kolūkyje, turėjo šiek tiek žemės. „Anksti netekau tėvelio. Buvau ketverių metų. Jis mano atmintyje liko, bet matau jį lyg per rūką... Mama augino mus viena. Teko ir tarnauti. Mokiausi Degučių septynmetėje mokykloje. Nuo šešiolikos jau dirbau valytoja“, - kalbėjo Irena. Sulaukusi 23-ejų metų, atšoko vestuves. Likus daugiau nei mėnesiui iki antrosios atžalos gimimo, tapo našle – Anapilin iškeliavo sutuoktinis.

Moteris visuomet daug dirbo ir stengėsi, kad jos vaikams nieko netrūktų. Po kiek laiko jos gyvenime atsirado ir kitas vyras, su kuriuo kartu pragyveno jau beveik 50 metų. „Mano vyras – žemaitis. Todėl užsispyręs. Bet kažkaip sutariame. Kai reikia nusileidžiu, patyliu. Stengiuos juokais viską kalbėti“,- dėstė senolė.

Pora užaugino penkis vaikus – Dalią, Astą, Justiną, Kęstą bei Ingą. Pastarąją net nesuabejoję įsivaikino. „Ingutė buvo mažiausia šeimoje. Ji kitiems vaikams buvo lyg žaislas. Visi labai ją mylėjome, bet teko dėl jos išgyventi ir skaudžių momentų. Nesugebėjome pasiekti, kad eitų likusiųjų vaikų pėdomis. Prieš keletą metų ją palaidojome“, - ašarą braukdama, kalbėjo moteris. Pasak jos, vaikai – didelis džiaugsmas, o jų atėjimas į šį pasaulį – sunkus. „Bet, kai turi tą džiaugsmą, sunkumų nejauti“, - pridūrė pašnekovė.

Nusišypsojo laimė

Anot I. Dromantienės, gera mama vaikams duoda tai, ko reikia – meilę, šilumą, rūpinasi, kad jie nebūtų alkani, turėtų ką apsirengti, mokytųsi, būna šalia, kai šie renkasi savo gyvenimo kelią.

Gaideliškė sako, kad dabar dažnai pagalvojanti, kaip suspėdavo tiek daug darbų nudirbti – dieną dirbo paštininke, o, grįžusi į namus, skubėdavo ūkio darbus atlikti, o dar ir vaikams dėmesio skirdavo. „Turėjome gyvulių. Viską užsiaugindavome patys“, - tikino senjorė. Jai patiko paštininkės darbas, mat nebuvo nuobodus – lankėsi vis kitose vietose, pas kitus žmones.

Gegužės 2-ąją moteris buvo maloniai nustebinta. Ją užsukti kvietė baldų parduotuvės, esančios Lietuvininkų g. 18, Šilutėje kolektyvas. Atvykusi sužinojo, kad laimėjo pagrindinį velykinės akcijos prizą – odinį gultą. „Neseniai pirkau labai patogią lovą. Susitaupiau ir nusipirkau. Kai pasakė, kad laimėjau gultą, negalėjau patikėti. Ir dabar tuo netikiu“, - džiaugsmo neslėpė Irena.

Su ja buvo ir geriausia jos draugė Janina Dobilienė. Ji pridūrė, kad šioje baldų parduotuvėje pirko sofą-lovą bei čiužinį ir savo pirkiniais labai džiaugiasi. Pasiėmusios dovaną, draugės laimingos išskubėjo namo. Šypsenomis jas išlydė- jo ir parduotuvės darbuotojos, kurios iš senolių pasisėmė itin geros energijos.


Straipsnio komentarai

pppp2017-05-13
Nuostabi moteris-verta laimėjimo.Sažiningas žaidimas-nepapirkta-laimėjo kuriai labai reikėjo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka