Veislinių kiaulių laikytojai jas ženklinti galės ir patys

2017-05-10, zum.lrv.lt

Veislinių kiaulių laikytojams žemės ūkio ministro įsakymu suteikta galimybė patiems ženklinti savo laikomas veislines kiaules ausų įsagais su individualiais numeriais. Atkreiptinas dėmesys ir į papildytus reikalavimus veislinių kiaulių ausų įsagams.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) informuoja, kad nuo 2017 m. gegužės 5 d. galioja ir seni veislinių kiaulių ausų įsagai, kuriuose nurodytas tik individualus veislinės kiaulės numeris, ir nauji, kuriuose nurodytas veislines kiaulės atvedimo vietos bandos kodas bei individualus veislinės kiaulės numeris.

Pirmą kartą perkeliant veislinę kiaulę, paženklintą senojo pavyzdžio įsagu, reikia papildomai įsegti apvalų įsagą, kuriame nurodytas veislinės kiaulės atvedimo vietos bandos kodas. Pirmą kartą perkeliant veislinę kiaulę, paženklintą naujojo pavyzdžio įsagu, jos nebereikės papildomai ženklinti apvaliu įsagu, o perkeliant antrąjį ir kitus kartus reikės ženklinti apvaliu įsagu su laikymo vietos bandos kodu tiek kartų, kiek kiaulė bus perkeliama. ŽŪM primena, kad į skerdyklą vežamos kiaulės gali būti ženklinamos į užpakalinę šlaunį tatuiruote, kurioje nurodomas aiškiai įskaitomas bandos kodas.

Veislinių kiaulių laikytojai ir toliau galės naudotis kiaulių produktyvumo kontrolės paslaugas teikiančių asistentų paslaugomis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!