Specialistas apie fizinį aktyvumą: pradėkite nuo buities darbų

2017-05-11, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt

Gegužės 10-oji – Judėjimo sveikatos labui diena – tarptautinė diena, kurią 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tai – puiki proga žmonėms kalbėti apie visuotinio fizinio aktyvumo skatinimą. Specialistai primena, kad norėdami būti fiziškai aktyvūs galime pradėti ir nuo elementariausių buities darbų.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras teigia, kad, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, lietuviai nėra labai fiziškai aktyvūs. Tačiau tai, žinoma, anot jo, yra ir pasaulinė tendencija, susijusi su gyvenimo būdu, sėdimu darbu.

Kokį būdą užsiimti fizine veikla pasiūlyti patiems tingiausiems, kurie laisvalaikiu nenori skirti laiko sportavimui?

Anot R. Zumero, geriausias būdas – būti fiziškai aktyviam atliekant buities darbus.

„Paprasčiausi namų darbai. Kad ir langų plovimas, dulkių valymas, mašinos plovimas, siurbimas ir panašiai. Tai yra fizinis aktyvumas, kaip ir maisto gaminimas. Lygiai taip pat ir kelionė iš darbo ir į darbą. Juk galima ją šiek tiek prailginti prasieinant pėsčiomis. Tai – jau šis tas. Jei 10–15 minučių kiekvieną dieną – tai jau bus pliusas sveikatai“, – sako specialistas.

Anot jo, taip pat ir darbe visada galime rasti būdų, kaip tam tikrus dalykus atlikti kitaip ir tokiu būdu daugiau judėti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?