Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko apskritojo stalo diskusija – “Poveikis bendradarbiaujantiems su teisėsauga prekybos žmonėmis bylose – kaip juos apsaugoti?”

2017-05-11, Tauragės AVPK informacija

2017 m. balandžio 27 d. Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro iniciatyva, Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Tauragės aps. VPK), buvo surengta apskritojo stalo diskusija – “Poveikis bendradarbiaujantiems su teisėsauga prekybos žmonėmis bylose – kaip juos apsaugoti?”.

Į diskusiją buvo pakviesti Generalinės prokuratūros, Policijos departamento, Klaipėdos apygardos prokuratūros, Klaipėdos ir Tauragės aps. VPK atstovai.

Susirinkusieji aptarė prekybos žmonėmis (toliau – PŽ) specifiką, nukentėjusiųjų nuo PŽ apsaugos problemą. Diskutuojant buvo kalbama apie didelio masto, įžūlų nusikaltėlių daromą poveikį asmenims, duodantiems parodymus ikiteisminiuose tyrimuose ir teismo procese. Akcentuota, kad net kalėjimo sienos nesustabdo įtariamųjų nuo poveikio darymo.

Vienos iš problematiškiausių poveikių bylų buvo įvardintos bylos, kuriose aukos yra nepilnamečiai, kadangi tyrėjams reikia rasti kontaktą ne tik su nukentėjusiuoju, bet ir su jų šeimomis (jei jas turi). Tokio pobūdžio bylas tirianti pareigūnė teigė, jog nepilnamečiai linkę prisiimti nusikaltimus organizuojančių asmenų kaltę.

Diskusijos metu dalyviai dalinosi patirtimi, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos atstovas Stanislavas Jurinas pasakojo apie tai, kad jo atstovaujamoje įstaigoje greta tyrėjo, tiriančio bylą, visada yra operatyvininkas, kuris ir rūpinasi nukentėjusiu iki teismo proceso pabaigos, tačiau diskusijos dalyviams  specialaus pareigūno atsiradimas greta tyrėjo pasirodė nepriimtinas. Diskusijos dalyvių nuomone toks pareigūnas PŽ aukos aplinkoje dar labiau skatintų nukentėjusiojo nepasitikėjimą.

Diskusijos dalyviai patikino, kad asmenys darantys poveikį nukentėjusiesiems visada bus baudžiami, tačiau visų pirma reikia tiksliai žinoti, kad jiems daromas spaudimas.

Svarbiausiais faktoriais užtikrinant nukentėjusiojo saugumą, diskusijos dalyviai įvardino: produktyvų asmenų dirbančių su nukentėjusiaisiais bendravimą, pasitikėjimą vieni kitais, bei įvairiapusę psichosocialinę pagalbą.

Policija ragina gyventojus nelikti abejingiems daromiems teisės pažeidimams ir apie jiems žinomas panašaus pobūdžio veikas pranešti:

• Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;

• Anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952;

• Bendruoju pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?