Įrodyta: A.Komskis pasieniečių šunį Ramzį nušovė tyčia, o ne gindamasis

2017-05-19

Pasieniečių šunį nušovusiam Arvydui Komskiui Tauragės rajono apylinkės teismas penktadienį skyrė daugiau nei 5,4 tūkst. eurų baudą ir konfiskavo ginklą. 

Jis taip pat turės atlyginti beveik 9 tūkst. eurų žalą pasieniečiams už nušautą šunį. A.Komskis pripažintas kaltu pagal abu kaltinimus – dėl žiauraus elgesio su gyvūnu ir svetimo turto sunaikinimo, BNS pranešė teisėjo padėjėja Aistė Jurkšaitienė.

„Įrodyta, kad A.Komskis padarė nusikalstamą veiką, nes žiauriai elgėsi su gyvūnu. Tyčia, demonstruodamas nepateisinamą negailestingumą ir savivalę, be jokios pateisinamos priežasties šovė į VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinį šunį Ramzį“, – nusprendė teismas. Priimdamas nuosprendį, teismas rėmėsi specialistų išvadomis. Teismas nenustatė, kad A.Komskiui, kuris yra profesionalus medžiotojas ir gyvūnų bei ginklų žinovas, grėsė akivaizdus pavojus. Teismas pareiškė, kad netiki jo paaiškinimais, jog vyras nesitikėjo ir negalvojo, kad gali nušauti šunį.

Nuosprendis nėra galutinis ir per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismas. Nuteistasis baudą turės sumokėti per pusmetį, o ginklą perduoti Ginklų fondui. Medžiotojo bilietas jam grąžinamas.

Pareigūnų šuo nušautas pernai rugsėjį Pagėgių savivaldybės Šereitlaukio kaimo prieigose, prie Nemuno, vykdant kontrabandininkų persekiojimo operaciją.

Pareigūnams surengus pasalą, sulaikytas krovinio atsiimti atvažiavęs 31-erių Pagėgių gyventojas, dar trys vyrai spruko į mišką. Bardinų užkardos kinologas su trejų metų belgų aviganiu Ramziu apie tris kilometrus sekė bėglių pėdsakais, čia netrukus į šunį buvo paleistas šūvis – jis nugaišo vietoje.

Incidentas įvyko dieną, šuo buvo su specialia šviesą atspindinčia liemene su VSAT skiriamaisiais ženklais. Tarnybinį pasieniečių šunį nušovė tuometinio Seimo vicepirmininko „tvarkiečo“ Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolis.

Komskiai teigia, kad įvykis buvo nelaimingas atsitikimas.

Kaltinamajame akte nurodyta, kad A.Komskis medžioklės metu stovėjo ant miško kelio su graižtviniu šautuvu.

15min.lt


Straipsnio komentarai

pagalba2017-05-29
kodėl niekur nerašoma, kad jis buvo tas pabėgęs kontrabandininkas, kurio pėdsakais ir sekė tarnybinis šuo...

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pasakose2017-05-21
dažnai minimas trečias brolis...ką daryti, jei yra ketvirtas...apie penktą tautosaka nutyli, o būti šeštu - tarsi keiksmažodis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jooo2017-05-20
Vaiką vargšą užmušė jis. Dabar tarnybą atliekantį tarnybinį šunį. Kas toliau? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pagegiai.com.2017-05-20
Tai juk komskis ir kadaise uzmuse zmogu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
X2017-05-20
X Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2017-05-19
O kaip nuteistas pasienietis kuris žmogų nušovė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sunpalaiki remzi2017-05-19
laidojo ,kaip zmones taip nelaidoja,suo iseina vertingesnis uz zmogu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jis2017-05-19
komskis nekaltas,kiekvienas jo vietoje taip pasielgtu. negi lauksi kol draugiskas aviganis tave ''svelniai'' apkandzios. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Erlandas2017-05-19
Kazko svelniai cia su juo.....nors visi juk zinom del ko.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai 2017-05-19
Aisku, kad tycia. Is mordos matyti, kad patenkintas. Galejo gauti ir daugiau Komentaras patinka Komentaras nepatinka