Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje – pavasariškai šilta atmosfera

2017-05-25, Kęstutis JOČYS
Diskusijos prieš posėdį
Diskusijos prieš posėdį

Tradiciškai prieš Tarybos posėdį susirinkę Ekonomikos ir finansų komiteto nariai aptarė ir pasiūlė svastyti Tarybai 24 pateiktus projektus.

Geriau draugauti nei kariauti

Pakilios nuotaikos neaptemdė net nesusipratimas posėdžio pradžioje, kai komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas leido pasisakyti vienos gatvių apšvietimo įrangą gaminančios įmonės atstovui, kuris kalbėjo apie šviestuvų su integruotu reguliavimu privalumus. Tuo pasipiktino Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, kuris paaiškino, kad tokius agitacinius pasiūlymus galima teikti tik po viešųjų pirkimų konkurso paskelbimo, kuris turi labai griežtas taisykles, o toks agitatorių dalyvavimas posėdžiuose – nesusipratimas. O dabar grįžkime prie šiltesnės atmosferos. Komitetui buvo pasiūlyti du projektai dėl draugiškų ryšių užmezgimo – pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp Šilutės rajono savivaldybės ir Kolobžego savivaldybės (Lenkija), o taip pat analogišką sutartį su Borisovo rajono vykdomuoju komitetu (Baltarusija). S. Kazlauskas juokaudamas paklausė, kam iš viso reikalingos tokios sutartys: dėl bendrų projektų, investicijų, ar, nuvykus į svečius, pakilnoti „čėrką“? S. Šeputis neliko skolingas primindamas, kad ir komiteto pirmininkas yra dalyvavęs vienoje viešnagėje. Kaip ten bebūtų, draugauti visada smagiau nei kariauti.

Iš didelio rašto išeinama iš krašto

Komitetui buvo pristatyti du projektai bendru pavadinimu: „Edukacinių ir kūrybiškumą skatinančių erdvių sukūrimas Vainuto gimnazijoje ir Saugų J. Mikšo pagrindinėje mokykloje. Perskaičius dar reikia pagalvoti, apie kokias erdves čia kalbama? O paprastai lietuviškai pasakius – tai lėšos, kurias numatoma skirti minėtų mokyklų remontui, baldų ir kitos įrangos įsigijimui. Panaudojus tuos  beveik 600 tūkst. eurų, bus sukurtos modernios, komfortiškos, estetiškos ir funkcionalios, lengvai pertvarkomos erdvės.Gražu, tik ar bus, kas jomis naudosis? Taryba turėtų nudžiuginti Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio kolektyvą paskirdama geltonąjį autobusiuką. Dar viename pavasariškame projekte siūloma patvirtinti sportininkų ugdymo centrų, klubų ir kitų organizacijų sportinės veiklos dalinio finansavimo tvarkos aprašą. Norint gauti paramą, reikės dalyvauti konkurse, paraiškas vertins komisija, o, gavus finansavimą, privaloma reguliariai atsiskaityti Savivaldybės Centralizuotai buhalterijai. Pinigai mėgsta būti skaičiuojami.

Už paslaugas ir suvenyrus reikės mokėti

Šilutės turizmo informacinis centras prašė patvirtinti teikiamų paslaugų kainas, pvz., norėdami užsakyti gidą mieste, už valandą mokėsite 8,70 eur., už suvenyrus nuo 1,40 iki 9 eurų. Siūlyta nustatyti ir Kintų Vydūno kultūros centro paslaugų kainas, pvz. ekspozicijų lankymas - 2 eurai asmeniui, grupei -10 eurų, norintys emalio technika pasigaminti suvenyrą turės mokėti iki 10 eurų. Viename projekte prašoma perduoti Savivaldybei 7 Valstybinės žemės sklypus, esančius prie stadiono, kad jie būtų panaudoti parko teritorijos plėtrai. Šilutės gražinimo ir Hermano Zudermano draugijos prašė pagal panaudos sutartis perduoti joms nekilnojamąjį turtą ( laidojimo namus senosiose evangelikų kapinėse ir patalpas, kuriomis ir dabar naudojasi Zudermano draugija). Komitetas tam pritarė su sąlyga, kad draugijos pateiktų metines ataskaitas apie veiklą tose patalpose. 14 šilutiškių šeimų pateikė prašymus, jų būstus iš socialinių perkvalifikuoti į nuomojamus, kadangi jie jau pajėgūs mokėti už nuomą, kad ateityje turėtų galimybę juos nusipirkti. Nė vieno projekto komitetas neatmetė, tikėtina, kad juos patvirtins ir Šilutės rajono taryba.


Straipsnio komentarai

Citizen 2.02017-05-26
Ta šviesiaplaukė itin graži. :O Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?