Pagėgiškiai dalyvavo išvažiuojamajame posėdyje

2017-05-28, Pagėgių savivaldybės informacija

Marijampolėje vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos Švietimo ir kultūros komiteto išvažiuojamasis posėdis.

Posėdyje dalyvavo Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas, LSA viceprezidentas, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pirmoji pavaduotoja, Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė, antrasis pavaduotojas, LSA patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus, kiti komiteto nariai.

Posėdžio pradžioje Savivaldybės administracijos direktorius, Švietimo ir kultūros komiteto narys Sigitas Valančius supažindino komitetą su vykdoma švietimo ir kultūros politika Marijampolės savivaldybėje.

Komiteto posėdyje buvo svarstyti klausimai: dėl kultūros įstaigų vadovų kadencijų, dėl bendrojo ugdymo mokyklų tinklo, mokyklų finansavimo ir pedagogų darbo užmokesčio pertvarkos, dėl bibliotekų veiklos savivaldybėse užtikrinimo.

Švietimo ir kultūros komiteto pagrindinis veiklos tikslas - įtakoti, kad valstybinės valdžios ir valdymo institucijų rengiami teisės aktai švietimo, kultūros bei kūno kultūros ir sporto klausimais atitiktų savivaldybių interesus, kad jie būtų veiksmingai ir efektyviai įgyvendinami savivaldybėse.

Įžvalgomis apie tai, kokios problemos gali iškilti regioninės kultūros srityje, įteisinus kultūros įstaigų vadovų kadencijas, pasidalino komiteto narė, asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija" kanclerė, Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Bendrojo ugdymo mokyklų tinklo, mokyklų finansavimo ir pedagogų darbo užmokesčio pertvarkos aktualijas pristatė Švietimo ir mokslo ministerijos Kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Posėdžiui pasibaigus, svečiai lankėsi Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejuje, Beatričės Kleizaitės -Vasaris menų galerijoje, pažintinėje ekskursijoje po Marijampolę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?