Šeimos dienos šventė savo bendruomenėje

2017-06-01, Asociacijos „ Pagėgių bendruomenė“ informacija

„Aš, tėtis ir mama esam aktyvi šeima“ - šūkis, kuriuo prasidėjo Tarptautinė šeimos diena Pagėgiuose. Šios dienos netradicinį paminėjimą, kaip ir daugelį įsimintinų švenčių, prieš dešimtį metų inicijavo asociacija „ Pagėgių bendruomenė“.

Pirmoji Tarptautinė šeimos diena buvo paminėta 2007 metais. Tuomet organizatoriai skelbė, kad kitos šventės organizatorių titulas pereis laimėjusiems linksmąją spartakiadą. Ir iškeliavo tąsyk šventė į Šilgalius, po to – į Lumpėnus, Kentrius ... Tačiau pats žodis šeima įpareigoja, kad tądien reikia būti savo šeimoje: jei ne biologinėje, tai idėjinėje. Kitaip tariant, švęsti lokaliai savo bendruomenėje, su savo žmonėmis.

Švęsti tai švęsti: surėmė pečius asociacijos aktyvas, dar į gretą stojo partneriai Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centras, Pagėgių savivaldybės Kultūros centras, Pagėgių kredito unija, Pagėgių krašto turizmo informacijos centras, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos ir  gimnazijos stadione jau aktyviai poilsį leidžia šimtas - kitas pagėgiškių.

Šių metų šventę pradėjome nuo bendros fotografijos. Po to pasidžiaugėme savo bendruomenės mažaisiais atlikėjais: Pagėgių savivaldybės kultūros centro vaikų vokalinio dainavimo studijos „Lašiukas“ (vad. Rasa Golubovskienė) bei vaikų šokio studijos „Siautulys“ (vad. Gražina Paliokienė) įžangos koncertu ir pradėjome sukti „ratą“ . Ratą, kurį sudarėme patys dalyviai. Pasak renginio vedėjos Svetlanos Jašinskienės, ratas visuomet simbolizavo amžiną judėjimą, darną, tekėjimą. Jį dalinome į keturias dalis, tokiu būdu sudarydami keturias komandas. Kiekviena komanda turėjo atlikti tam tikras veiklas dainavimo, sporto, piešimo ir pramogų sekcijose.

Dainavimo sekcijos muzikines veiklas paruošė ir išradingai vedė Rasa Ramanauskienė. Piešti bendrą komandos ar šeimos piešinį pagal ištrauktą temą kvietė Lina Bukauskienė. Aktyviai sportuoti ragino Svetlana Musvydienė. Pramogų sektoriuje drausmę, šokinėjant ant pripučiamo batuto, kurį šventės dalyviams dovanojo asociacija „ Pagėgių bendruomenė“, prižiūrėjo Ingrida Juciūtė. Visos veiklų vadovės yra aktyvios asociacijos narės, negailinčios savo laiko nei idėjų, bet kuriam pirmininko Edmundo Inciaus sumanymui įgyvendinti.

Neapsieita be Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio sveikinimo žodžio ir saldžių dovanų. Šventės dalyvius taip pat pasveikino Pagėgių seniūnas, asociacijos narys Dainius Maciukevičius ir, žinoma, asociacijos ,,Pagėgių bendruomenė“ pirmininkas Edmundas Incius.

Kuomet ratą apsukome keturis kartus ir visi pabuvojome visose veiklose, atėjo gausių apdovanojimų metas. Kaip iš gausybės rago pasipylė dovanos, kurias įsteigė Pagėgių krašto turizmo informacijos centras, Pagėgių kredito unija, o ir asociacijos iždas sumažėjo. Buvo pagerbtos gausiausios šeimos, dalyvavusios šventėje. Išsirikiavo Zongailų, Lacių, Norkų, Andriušaičių šeimos. Šių metų šventėje šias šeimas atstovavo po keturis dalyvius, nors šeimos yra gausesnės. Po vieną ar keletą šių šeimų narių išlydėta į studijas, darbus Lietuvoje ar užsienyje.

Keturios dalyvių komandos, Algimanto Mackaus gimnazijos moksleiviai – savanoriai, atlikėjai, organizacinis komitetas buvo gausiai apdovanoti .

Tikimės, kad amžiną variklį simbolizuojantis ratas suksis ir kitais metais.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!