Sovietinio gyvenimo atspindžiai A. Šikšniaus romano tęsinyje

2017-05-31, Saulius Sodonis

Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje gausiai susirinkusiems gerbėjams buvo pristatytas Audriaus Šikšniaus romanas „Žiemojantis angelas II“.

Šio susitikimo vedėju ir buvo Petras Skutulas. Jis drauge su Birute Morkevičiene  palydėjo šį romaną skaitytojų link.

Redaktorius priminė, kaip prasidėjo jų bendradarbiavimas. Nors A. Šikšnius ilgą laiką Šilutėje buvo žinomas kaip poetas, tačiau, pasiūlęs spausdinti juos laikraščio puslapiuose, iš P. Skutulo sulaukė prašymo parašyti ką nors proza. Tai nebuvo visiškai nauja, nes A. Šikšnius jau turėjo paskelbęs keletą įvairių pasakojimų. Nuo to laiko ir prasidėjo dviejų žemiečių bendradarbiavimas, nes abu jie kilę netolimų Aleksandrijos vietovių Skuodo rajone. Per keletą metų pirmiausiai laikraščio puslapiuose, o vėliau ir atskiromis knygomis išėjo keletas A. Šikšniaus romanų. O penktadienį bibliotekoje  įvyko romano „Žiemojantis angelas“ antrosios dalies pristatymas. Iš viso tai buvo dešimtoji šio produktyvaus rašytojo knyga, tad atėjusieji dalyvavo jubiliejinės knygos sutiktuvėse, kurios pabaigoje visų laukė jubiliejinis tortas.

Skirtingai nuo ankstesnių romanų ar novelių, romanas „Žiemojantis angelas“ ir „Žiemojantis angelas II“ yra autoriaus išgalvota istorija. Įspūdžiais apie naujai pasirodžiusį kūrinį pasidalino mokytojas Anatolijus Žibaitis. Jis pasidžiaugė gyva autoriaus kalba, spalvingais posakiais. Šis romane esantis pasakojimas ir  tragiška istorija vyksta ne taip seniai vyresnės kartos gyventu sovietmečiu. Todėl, daugeliui atėjusiųjų į knygos sutiktuves, to laiko žodžiai, realijos ir galimų įvykių aplinkybės buvo labai pažįstamos ir suprantamos. Dėl to ši knyga kol kas labiau patraukė vyresniųjų skaitytojų dėmesį. Tuo tarpu jaunesni – galės bandyti įsivaizduoti juos aplenkusio sovietmečio gyvenimo kasdienybę. Romano dvi ištraukas skaitė Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas. Taip šios istorijos mėgėjai, dar nespėję susipažinti su ja, bent šiek tiek pajuto romano veikėjų sudėtingus išgyvenimus.

Apie naująją knygą A. Šikšnius nieko daug nekalbėjo, tačiau pasidalino savo planais – jau planuojama būsima knyga, bus jo poezijos rinktinė. Todėl ir perskaitė keletą naujųjų savo eilėraščių. Tuo tarpu ankstesnėse jo knygose esančius posmus labai raiškiai ir įtaigiai perskaitė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleivis Vytenis Papievis. Emocinę susitikimo nuotaiką gitara taip pat kūrė ir romano autoriaus bendramokslis miškininkas bardas Darius Levickis o taip pat Klaipėdos universiteto menų fakulteto studentas Gvidas Anužis, saksofonu pagrojęs keletą svajingų melodijų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?