Pavasario gėlių puokštėje – nuostabūs gimtadieniai

2017-06-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

95-ąjį jubiliejų atšventė šilutiškė, penkių vaikų motina Zofija Skurdelienė. Moteris neslėpė, kad jos gyvenime buvo daug vargo, tačiau meilė savo artimiesiems neišblėso.

Jubiliatę sveikino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, socialinė darbuotoja Oksana Kalitina, linkėdami  sveikatos, neišblėstančios artimųjų meilės.

Senolė pasakojo, kad gimė gražiame Makių kaime, Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Turėjo keturis brolius ir tris seseris. Visi buvo lenkiami prie darbo, kadangi tėvai vertėsi ūkiškai. „Aš buvau vyriausia šeimoje. Baigiau Šylių mokykloje tris klases. Dabar beturiu tik vieną 86 metų seserį.  Ji gyvena Nidoje. Atsimenu savo jaunystę. Norėdavome pasipuošti, išeidavome pasipelnyti pas ponus“, - kalbėjo Zofija.

Savo antrąją pusę ji sutiko Makiuose – Juozapas tądien buvo atvažiavęs aplankyti savo giminių. Po kiek laiko du jauni žmonės atšoko vestuves, įsikūrė Šilutėje. Moteris Šilutės ligoninėje dirbo sanitare su gydytoju Leonu Balčėnu, kuris iki šiol jos nepamiršta ir atskuba su gimimo diena pasveikinti. Vyras dirbo gaterininku.

Šeima susilaukė penkių vaikų: Algimanto, Tomo, Virginijos ir dvynių Marytės bei Onutės. „Oi buvo smagu dvynukes auginti. Kai jos buvo dar mažos, vieną suvysčiau ir padėjau. Ėmiau vystyt kitą. Trečioji dukrelė buvo pusantrų metų. Atsisuku ir matau, kaip ši, paėmusi vieną iš dvynukių, laiko rankose. Geri mano vaikai. Visi sąžiningi, nepamiršta aplankyti“, - džiaugėsi senjorė.

Pasveikinti iš Anglijos atvykusi anūkė Eglė taip pat negailėjo gerų žodžių apie močiutę. Jos drauge net suskaičiavo, kad dabar senolė turtinga moteris -  turi 10 anūkų ir 7 proanūkius.

Zofija rūpinasi dukra Marytė. Ši teigė, kad jos mama savarankiška asmenybė – susitvarko namus pati. Mėgsta jubiliatė ir į lauką išeiti pasivaikščioti, televizorių pažiūrėti, o maldos nepamiršta niekados – poteriauja kasdien po pusantros valandos.

Gražius gimtadienius pažymėjo ir Švėkšnos neįgalieji. Vėl jie tradiciškai rinkosi pasveikinti pavasarį gimtadienius švenčiančių savo organizacijos narių. Gimtadieniai aplankė Aldoną Bagdonienę, Reginą Toleikienę, Rūtą Jušienę, Elvyrą Valauskaitę, Ireną Gelžinienę, Alfą Petrošienę, Reginą Rupainienę, Erminą Būdvytienę, Zigmą Bendžių, Darių Zebitį bei Švėkšnos neįgaliųjų padalinio pirmininkę Ingritą Riterienė. Visiems linkėta ilgiausių metų, niekada nepamiršti šypsotis ir Dievo palaimos.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?