Liko pragyventų metų sukauptas turtas

2017-06-04, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Žmogus nepakeičiamas laike, nepakartojamas žemėje. Kiekvienas skleidžia savo ypatingą šviesą, kuri vis kitaip papuošia gyvenimo mozaiką. 90 metų kelią, kuris buvo kupinas atradimų, gėrio ir vilties, nuėjo Lumpėnų seniūnijos gyventojas Jurgis Tolvaiša. Nugyventi metai – tai gražiausias ir brandžiausias  turtas, kuriuo dera didžiuotis.

Gražaus jubiliejaus proga senolį  pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys ir Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė. Jurgis su gera nuotaika svečius pasitiko kieme, o, išklausęs sveikinimus ir linkėjimus, žvaliai juokavo ir džiaugėsi, kad yra pakankamai sveikas ir darbingas. Į Pagėgių kraštą   guvus žemaitis atvyko nuo Luokės. Jis mielai ir nuoširdžiai pasakojo apie savo praeitį. Teko J.Tolvaišai dirbti tarybinio ūkio buhalterijoje, sandėlininku, apskaitininku.  Jubiliatas konstatavo, kad sunkaus darbo dirbti neteko. Džiaugėsi jis puikia savo žmona Traute, kurią pats ir užsiaugino - sutuoktinė dar jaunutė atėjo gyventi ir darbuotis pas pasiturinčius Jurgio tėvus.

Charizmatiški šeimininkai džiaugėsi pagaliau sugrįžusia šiluma, žaliuojančiais medžiais, danguje besišypsančia saule ir kvietė svečius į vidų pasivaišinti arbata, o atsisveikinant visi sutarė, kad kitą kartą susitiks kito jubiliejaus metu. Taigi Jurgiui  liko pragyventų metų sukauptas turtas – išmintis, santūrumas, širdies gerumas, kuriuo jis dalijasi su artimaisiais. Gražus tas jo gyvenimas.  Dabar kiekviena diena, pripildyta paprastų darbų, džiugina senolį. Malonu jam žiūrėti pro langą, sėdėti prie stalo ir žinoti, kad viską užsidirbo savo rankomis, kad kasdienis darbas, kasdienė duona ir abipusis sutarimas yra svarbiausi dalykai gyvenime.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?