Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lengvaatlečiai vaikinai – antri šalyje tarp kaimo mokyklų rinktinių

2017-06-03
D. Grevienės nuotr.
Lietuvos kaimo mokyklų finalinėse lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybose Šiauliuose dalyvavo 24 pajėgiausios vaikinų komandos ir 22 – merginų. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vaikinų rinktinė (kūno kultūros mokytojas Audrius Urmulevičius) pelnė sidabro medalius.

Pirmosios šalies kaimo mokyklų lengvaatlečių atskirų rungčių varžybos įvyko 1997-aisiais. Jų iniciatorius – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas, lengvosios atletikos treneris Medardas Urmulevičius. Varžybų tikslas: populiarinti kaimo mokyklose lengvąją atletiką, išaiškinti stipriausius sportininkus. Dar viena priežastis – kaimo mokyklų rinktinėms rungtis lygiosiomis su miestų gimnazijų komandomis nebuvo šansų, tuo pačiu stigo ir motyvacijos. Tą visi suprato. Todėl ir pradėtos rengti atskiros varžybos, skirtos kaimo mokyklų lengvaatlečių pasirodymams. Švėkšniškiai, tiek vaikinai, tiek merginos dažni šių varžybų nugalėtojai bei prizininkai. Jie yra 12 kartų pelnę nugalėtojų vardus.

Kiekvieną komandą sudaro šeši lengvaatlečiai. Taškus duoda penki geriausius rezultatus parodę komandos nariai. Šiauliuose švėkšniškiai ypač pasižymėjo šuolio į aukštį sektoriuje. Čempionu tapo Aleksas Vaitiekus. Jo rezultatas – 1,85 m. Antras liko Justinas Bočkus, ketvirtas – Gediminas Beržanskis. Abu peršoko kartelę iškeltą į 1,75 m aukštį. Roberto Žiliaus rezultatas – 1,65 m, septintoji vieta. Tarp merginų švėkšniškė Benita Reivytė perskriejo kartelę, iškeltą į 1,40 m aukštį . Ji užėmė ketvirtąją vietą. Šuolio į aukštį varžybose varžėsi 21 šuolininkas.

Juras Montvydas, bėgęs 400 m, finišavo šeštas. Jo laikas – 57,33 sek. Rutulį stūmęs Vytas Freitikas pateko į finalą ir tenkinosi septintąja vieta – 12,04 m. Sprinterė Aušra Klusaitė, bėgusi 100 m, liko aštunta – 14,37 sek. Šiemet Švėkšnos mergaičių rinktinė pasirodė silpniau, nors ir aplenkė 14 komandų. Mūsiškių kraitis – 62 taškai. Tarp merginų komandų nugalėjo Šiaulių rajono, Meškuičių gimnazijos moksleivės, surinkusios 93 tšk., antrąją vietą užėmė Kėdainių r., Šėtos gimnazijos gimnazistės – 80 tšk., trečios – Joniškio r., Gataučių M.Katiliūtės mokyklos lengvaatletės – 77 tšk. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vaikinų komanda užėmė antrąją vietą – 85 tšk. Geriau pasirodė tik Šakių r., Lukšių V.Grybo gimnazijos rinktinė – 98 tšk.. Trečiąją vietą užėmė Kėdainių r., M. Katkaus gimnazijos vaikinai – 74 tšk. Komandos prizininkės apdovanotos taurėmis, diplomais, medaliais bei sportiniais marškinėliais.