Vabzdžių įgėlimai: kada tai gali baigtis liūdnai

2017-06-03, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt

Šiltuoju metų laiku gamtoje tenka susidurti su pavojais, kuriuos kelia įvairūs vabzdžiai. Geliančių vabzdžių įkandimai ar įgėlimai vieniems bus tik trumpas nemalonus prisiminimas, tačiau kitiems gali būti itin pavojingas ar net mirtinas.

Įkandus uodui, patinimas, niežulys ar perštėjimas gali būti ryškesnis arba mažiau ryškus, tačiau, bet kokiu atveju, odos reakciją galime nesunkiai išgydyti. Kauno klinikų Imunologijos ir alergologijos klinikos gydytoja dr. Ieva Bajoriūnienė siūlo uždegimą mažinančius tepalus ar purškalus, o jei dėl kąsimosi yra pažeistas odos vientisumas, ją reikia dezinfekuoti.

Repelentai, anot gydytojos, yra geros priemonės, tačiau būtina atkreipti dėmesį į jo naudojimo būdą.

„Kaip ir kiekvienas chemikalas, patekęs ant odos, ypač jei jis nėra skirtas tepti ant odos, o yra skirtas papurkšti drabužius ar aplinką, jis gali sudirginti odą, sukelti alergines reakcijas. Tad reikėtų vadovautis preparato instrukcijomis“, – sako gydytoja.

I. Bajoriūnienė atkreipia dėmesį, kad uodo įkandimas negali būti mirtinas, tačiau gerokai liūdniau gali baigtis bičių, širšių ar vapsvų įgėlimas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?