Juknaitiškis Antanas Skirmantas: „Kiek kartų esi tėvas, tiek kartų esi turtingesnis“

2017-06-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
S. ir A. Skirmantų šeima 2010-aisiais dalyvavo respublikiniame konkurse „Darni šeima“.
S. ir A. Skirmantų šeima 2010-aisiais dalyvavo respublikiniame konkurse „Darni šeima“.

Rajone turime ne vieną gražų pavyzdį, koks gali būti geras tėtis – darbštus, rūpestingas, mylintis, išklausantis, patariantis, paguodžiantis... Vienas iš jų gyvena Juknaičiuose. Tai Antanas Skirmantas – daugiavaikis tėvas. Jis – šeimos stiprybės šaltinis. Tėvo dienai artėjant,  domėjomės, iš kur tos stiprybės jis semiasi. „Plano - septyni vaikai – nebuvo. Jis atsirado vėliau“, - atviravo pašnekovas.

Nebuvo skirtumo, kas gims

Mūsų herojus augina septynis vaikus: penkias mergaites – Indrę, Skaistę, Karoliną, Simoną, Ugnę ir du berniukus – Antaną ir Joną. Vyriausioji 23-ejų Indrė, jauniausias – 13-ametis Jonas.

Paprašėme Antano kiekvieną  apibūdinti. Pasak jo, Indrė yra darbšti, paklusni, stropi, Skaistė – mokslo „guziukas“, Karolina – šiek tiek uždaresnė, Ugnė – padūkusi, nenusėdinti vietoje, Sima – aktyvistė: sportuojanti, šokanti, dainuojanti, visur jos pilna. Apie sūnus taip pat gerai atsiliepė. Antanas – darbštus, stropus, mokosi ir dirba. Jonas – pagrandukas, linksmas, šiek tiek padūkęs, bet paklusnus ir mėgstantis dažniausiai laiką leisti su tėčiu. „Išties visi mano vaikai geri ir darbštūs. Jei jiems gerai - tai ir man gerai. Todėl  stengiuos, kad jiems nieko netrūktų“, - tęsė juknaitiškis.  Jis teigė, kad dar jaunas būdamas žinojo, jog jo  šeimoje tikrai augs ne viena atžala. „Plano - 7 vaikai – nebuvo. Jis atsirado vėliau“, - atviravo vyras. Jis gerai prisimena momentą, kuomet susilaukė pirmagimės – buvo labai laimingas. Nebuvo skirtumo kas gims – mergaitė ar berniukas, svarbiausia, kad tik sveikas būtų.

Rūpinasi, kiek gali

Antanas neslėpė – nėra lengva auginti septynis vaikus, tačiau iš kur randa stiprybės, atsakyti negalėjo, mat ji jam atsiranda  savaime. Juknaičių kaimo gyventojas stengiasi kuo daugiau laiko skirti savo šeimai, kad ir koks pavargęs būtų.  „Noriu būti geras tėvas. Rūpinuosi kaip galiu, kaip sugebu. Noriu, kad viskas būtų tvarkoje, kad nebūtų palaidos balos. Nė karto nesu paėmęs diržo. Nebuvo dar taip, kad kažkuriam kas būtų atsitikę. Vaikai nesiskundžia. Tai gal geras esu. Nežinau. Išties, kiek kartų esi tėvas, tiek kartų esi turtingesnis. Su kiekvienu vaiku daraisi išmintingesnis“, - atviravo Antanas. Jis pasidžiaugė, kad vaikų prie darbo lenkti nereikia, kadangi pamatę, jog tėvai kažką daro, jie patys atskuba į pagalbą. „Jei nueini į daržą, žiūrėk  jau visi ateina. Pripratę viską dirbti kartu“, - pasidžiaugė vyras.

Visada išklauso

Žmona Silva negailėjo gerų žodžių apie savo vyrą. Kitąmet bus 25-eri metai, kai jie yra drauge. „Jei nebūtų geras vyras, ko gero, jo  nemylėčiau, nebūčiau jo pasirinkusi. Gal aš jam per griežta, reikli.  Bet  jei nebūčiau tokia, šeimoje nebūtų tos ramybės, meilės namuose. Vyrui vaikai labai svarbūs. Ryšys tarp visų šeimos narių stiprus. Aišku, nėra namų be dūmų. Visko būna.  Tačiau jei kuris iš vaikų pasako, kad negalės grįžti savaitgalį namo, Antanas tuoj nerimauja. Nori, kad visi būtų kartu.  Jis stengiasi, kad visi mokytųsi, kabintųsi į gyvenimą. Moka  savyje užgniaužti tai, kas yra negerai. Jis mylintis, gerbiantis, išklausantis, o jei reikia ir pabarantis tėvas. Jei kas nutinka,  visada pirmiausia išklauso, o tik paskui išsako savo nuomonę“- apie savo vyrą pasakojo S. Skirmantienė. Moteris teigė, kad jai sutuoktinio dėmesio užtenka. Šiandien ji drąsiai sako, kad jį labai myli ir gerbia. „Geras mūsų šeimos skorpionas, išklausantis, mylintis, dėmesingas“, - pridūrė pašnekovė. Silvos ir Antano namuose – retai kada būna tylu. Per visas svarbiausias metų šventes, Motinos ir Tėvo dienas visi skuba į gimdytojų namus. Meilė, atjauta, supratimas – tai, kas karaliauja jų tvirtovėje.


 


Straipsnio komentarai

Stasys2017-06-10
šeimyna tikrai verta balto pavydo,nesavanaudžiai,ant tokių šeimų laikosi Lietuva...


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Alma2017-06-10
Tai šeima ,kuri verta pačių aukščiausių įvertinimų!!! Tai pavyzdys kaip reikia gyventi visiems. Nuostabi Jūsų šeima!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kr2017-06-09
Superinis žmogus! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Puiki šeima2017-06-08
Verta pagarbos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?