Penktasis vestuvių muzikantų festivalis Švėkšnoje

2017-06-09, Saulius SODONIS

Dar  ne taip seniai visur spėjantis švėkšniškis muzikantas ir šmaikštuolis Vytautas Raibys sumanė ir vietos bendruomenei pasiūlė  neįprastą šventę - vestuvių muzikantų festivalį. Gal todėl, kad pats muzikantas, gal jį įkvėpė kiekvieną savaitgalį Švėkšnos bažnyčioje besituokiančių puošnių porų būriai, 2013 metais ant vienos iš miestelio įžymybių - „Vila Genovefa“ laiptų  buvo surengtas pirmasis  koncertas. Jis patiko ir rengėjui, ir publikai, todėl po metų vyko jau antrasis.

O šį sekmadienį jau buvo surengtas penktasis festivalio koncertas. Per eilę metų V. Raibiui ir jo padėjėjų įgyta patirtis leido surengti puikią pasilinksminimams skirtos muzikos šventę. Norą dalyvauti unikaliame Švėkšnos festivalyje buvo pareiškę 24 kolektyvai iš visos Lietuvos. Tačiau, kaip sakė V. Raibys, jų atvažiavo daugiau. Dėl dalyvių gausos  iki 23 valandos linksmybėms skirto laiko, jie tegalėjo padainuoti tik po tris dainas. Tačiau būta ir išimčių, nes įsilinksminusi publika gausiai plodama išsireikalavo papildomų kūrinių.

Pasigirdus pirmiesiems festivalio akordams ir uždainavus šios šventės sumanytojui Vytautui su Dovile, kuri yra jo naujosios grupės „Skrybėlė“ dalyvė, žiūrovai ėmė linguoti. Netrukus priešais sceną esančioje aikštelėje jau sukosi kelios poros. Vėliau vienas  keitė kitos – visą laiką kažkas čia šoko. O tie, kurie arba neturėjo poros, arba tiesiog nedrįso išeiti šokti, lingavo į taktą – ši šventė į savo sūkurį įtraukė ne vieną. Šventė jau tampa žinoma ne tik muzikantų tarpe – į jos atidarymą atvažiavo ir Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis drauge su seniūnu Alfonsus Šepučiu pasveikino jo sumanytoją ir šventės dalyvius.

Stebint šiuos festivalius, galima pastebėti, kad kyla šios lengvosios ir daugelio mėgstamos vestuvių muzikos atlikimo lygis - sekmadienį Švėkšnoje koncertavę muzikantai tampa vis labiau profesionalesni. Be pavienių dalyvių šventėje pasirodė ir profesionaliai grojančių grupių. Matyt vestuvinę muziką grojančių kolektyvų gausa verčia juos konkuruoti keliant profesionalumą. Tai jautėsi palyginus šių bei ankstesnių metų festivalių koncertus.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Liudna,2017-06-10
vepso pilvus isverte, rankos kisenese, veidai su daunu grimasom. Tipo susirinko pasisemt kulturos ..... Superlygis ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?