Žemaičių Naumiesčio pradinukė - Lietuvos Respublikos Seime

2017-06-11, Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Gegužę dažnas Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pradinukas darbavosi: piešė, rašė pranešimus ir juos siuntė į Vilnių.

Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas, Lietuvos Respublikos  Seimo Žmogaus teisių komitetas, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir UAB „Šviesa“ organizavo piešinių ir pranešimų konkursą „Lietuvos vaikų balsas“.  Konkursas buvo skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Dalyviai buvo kviečiami išsakyti savo nuomonę jiems rūpimais klausimais. Pranešimais ir piešiniais siekta atkreipti suaugusiųjų, ypač politikų, dėmesį į vaiko gyvenimo aktualijas. Konkurso tikslas buvo  suteikti vaikui galimybę kūrybiškai ir atvirai išdėstyti savo nuomonę į aktualius dalykus, skatinti pilietinę drąsą ir aktyvumą, puoselėti vaikų saviraišką ir kūrybiškumą.

Net du mokyklos-darželio mokiniai tapo konkurso laureatais. Trečios  klasės mokinys Matas Kumetaitis (mokytoja Rita Judžentienė) piešė piešinį šeimos tema. Jame jis pavaizdavo didžiulę širdį, kurioje telpa visa šeima. 3–4 klasių mokinių amžiaus grupėje mokinys įvertintas 3 vietos laureato padėka ir pakviestas į konferenciją Vilniuje „Lietuvos vaikų balsas“. Dėl asmeninių priežasčių berniukas nevyko į Vilnių.  

Ketvirtos klasės mokinė Eva Čiužauskaitė sukūrė pranešimą „Gera turėti tėvelius“ (mokytoja Sonata Vilčiauskienė). Pranešime mergaitė kreipėsi į Seimo narius, į visus Lietuvos tėvelius, kad jie paimtų globoti vaikų globos namų auklėtinių į savo namus. Eva prašė ir savo tėvelių Viktorijos ir Rolando, kad šie neliktų abejingi ir į savo šeimą priimtų globotinių, nes ji šeimoje auga viena. 3–4 klasių mokinių grupėje ketvirtokės darbas vertintas 1 vieta. Mergaitė pakviesta į Lietuvos Respublikos Seimą.

Gegužės 31 d. Lietuvos Respublikos Seime Eva perskaitė savo pranešimą konferencijoje „Lietuvos vaikų balsas“.

Abu laureatai apdovanoti dovanomis ir šiltais padėkos žodžiais.  

Pranešimo autorė Eva turi viltį, kad jos žodžius kas nors vis tiek išgirs....


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?