Naumiestiškiai devintą kartą pakvietė į sekminių šventę

2017-06-10
Renginio akimirkos.
Renginio akimirkos.

Pavasariui baigiantis, po didžiųjų darbų visuomet ateina trumpas atokvėpis. Javai ir daržovės pasėti, o šienapjūtė dar neprasidėjo. Miškas jau žalias, o pievose geltonuoja kiaulpienės. Gali rinkti rūgštynes, dilgėles ir gyvuliams ne badas.

Sekminės – pavasario išlydėjimo ir vasaros pasveikinimo šventė, graži ir prasminga žmonių bendravimo tradicija, kurioje susipynę senosios baltų kultūros ir krikščionybės bruožai. Štai tokiais žodžiais nuskambėjo Sekminių šventės pradžia iš vedančiųjų Domanto ir Guodos.

Žemaičių Naumiestyje jau devintą kartą Žemaičių krašto etnokultūros centras kartu su Žemaičių Naumiesčio seniūnija organizuoja tradicinę Sekminių šventę. Pagal senąjį Sekminių paprotį mažieji gyventojai per miestelį praeina ir visų saviškių trobeles apkaišo berželiais, taip nuo piktųjų dvasių bei nesutarimų namuose apsaugoti bando.

Išaušus saulėtam Sekminių rytui, naumiestiškiai ir svečiai po Šv. Mišių, skambant Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansambliui „Pamario brass“ (vad. Gražvydas Raila ), Šilutės šokių kolektyvui „Pamarietė“ (vad. Judrė Railienė), priešakyje žingsniavo į Žaliąjį kalną.

Žalių medžių paunksmėje visi džiaugėsi gražiu oru ir grožėjosi koncertu, kurį dovanojo mažieji - Naumiesčio mokyklos - darželio mokinukai savo judrius  šokius( vad. Virgutė Šiaudvytienė), Žemaičių Naumiesčio gimnazijos gitaros studija ir Gardamo progimnazijos skyriaus moksleivės, gražias, nuotaikingas dainas (vad. Lina Liakšienė), folkloro kolektyvai: Vainuto „Vainuta“ (vad. Loreta Mieliulyte), Degučių „ Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė), vokaliniai ansambliai:  Šilutės neįgaliųjų bendrijos moterų ansamblis „Šilainė“ (vad. Antanas Kmita), Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“ ( vad. Lina Balčiauskienė),  Šilutės kaimo kapela  „Šilo aidai“ (vad. Antanas Kmita). Ir šventės svečiams iš Vėżaičių kultūros centro - Lapių skyriaus vyrų ansamblis  „Medžiotojų trio" (vad. Arvydas Dragūnas).

Šventės metu žiūrovai ne tik grožėjosi, klausėsi gražių dainų ir šokių, bet ir buvo galima įsigyti įvairių rankų darbo dirbinių, paskanauti seniūnijos darbuotojų kepamos kiaušinienės bei čirvinių blynų.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?