Reformacijos 500-osios metinės paminėtos Katyčiuose

2017-06-14, Katyčių seniūnaitė Marina Lodusova

2017-aisiais metais Lietuva, kaip ir daugelis krikščioniškų šalių visame pasaulyje, švenčia 500-ąsias Reformacijos metines, pažymint 1517-uosius, kai Martynas Liuteris paskelbė savo tezes.

Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus paskelbė Reformacijos metais, atkreipdamas dėmesį į tai, kad Reformacija suteikė Lietuvai daug iškilių, meilę gimtajai kalbai puoselėjusių, raštijos ir kultūros srityje veikusių, švietimo sistemą formavusių asmenybių – Martyną Mažvydą, Kristijoną Donelaitį, Joną Bretkūną, Abraomą Kulvietį ir kt.

„Jei liuteroniškas dvasingumas kuo ir ypatingas, tai pirmiausia visuotiniu giedojimu“, – sako Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. Pasak jo, didžiąją dalį liuteronų giedamų giesmių galima pavadinti eiliuotais pamokslais, Evangelijos skelbimu. Teologine ir poetine prasme puikūs tekstai bei šimtmečius gyvuojančios melodijos išlaiko autentišką tikinčiojo ryšį su Dievu ir Bažnyčia, kreipia į artimo meilę. Tai kiekvienam tikinčiajam leidžia asmeniškai ir sąmoningai dalyvauti Dievo garbinime, jaustis bendruomenės dalimi ir tuo pačiu būti jos stiprinamam.

M. Liuteris yra pasakęs, kad „giedojimas – tai antras svarbiausias dalykas po maldos“.

Šiai iškiliai datai paminėti Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga drauge su valstybiniu choru „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) apsilankė Katyčių miestelyje, kuris turi išsaugojęs evangelikų liuteronų gilias kultūros tradicijas bei gyvą evangelikų liuteronų bendruomenę. Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje valstybinis choras „Vilnius“ atliko gražiausias evangelikų liuteronų ir reformatų giesmes bei Vakarų Europos kompozitorių kūrinius.

Ta proga pasipuošė ir Katyčių miestelis. Seniūno Jono Lukošaičio pastangomis ir Katyčių seniūnijos gyventojų paramos dėka istorinės Turgaus aikštės  eilės pasipuošė lauko instaliacija, skirta Reformacijos 500 metų sukakčiai paminėti. O senosios Katyčių mokyklos pastatas turi laikrodį su „Reformacijai – 500“ emblema. Kaip niekas kitas Katyčiai iš kitų miestelių išsiskiria unikaliu scilių žydėjimu. Pavasarį evangelikų liuteronų bažnyčios šventorius ir šalia esančios kapinaitės skęsta žiedų gausybėje. Norint įamžinti šį gamtos sukurtą grožį, balandžio mėnesį Katyčiuose vyko pleneras „Žydintys Katyčiai“. Šventės metu buvo pristatyta pavasarį vykusio plenero „Žydintys Katyčiai“ piešinių paroda, apdovanoti jos dalyviai - Katyčių pagrindinės mokyklos mokiniai ir jų mokytoja Brigita Vitkauskienė bei Šilutės meno mokyklos  Dailės skyriaus atstovai su dailės mokytoju Arnoldu Miluku.

Su šia iškilia data susirinkusius sveikino LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kunigai Liudvikas Fetingis ir Valdas Miliauskas.  Projektą „Reformacijai – 500“  ir valstybinio choro „Vilnius“ atliekamus kūrinius pristatė „Reformacijai – 500“ muzikinio projekto vadovė, LEBMS valdybos pirmininkė Laura Matuzaitė – Kairienė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?