Spalvotų pavėsinių stogai kvietė užsukti į Rusnės slėnį

2017-06-16, Kęstutis JOČYS

Ir ne tik užsukti, bet ir dalyvauti jau aštuntą kartą vykusio muzikos ir pramogų „Rusnės festivalio“ renginiuose visai šeimai.

„Jeigu šita žemė kam priklauso – tai pirmiausia, žinoma, vaikams“

Jau užvažiavus ant tilto, kairėje pusėje akį traukė margaspalvių pavėsinių ir palapinių gausa slėnio teritorijoje. O, užsukus į šį pramogų pasaulį, galėjai išvysti daug atrakcijų, skirtų, būtent, vaikams: mažiausieji šėlo ant pripučiamų kalnelių, vyresnieji vartėsi didžiuliuose balionuose ant vandens ir pievelėje. Jaunųjų raitelių laukė gražiai papuoštas žirgas, mamos su atžalomis išmėgino jėgas prie stalo teniso stalų, berniukai mėgavosi „dėjimais iš viršaus“ improvizuotose krepšinio aikštelėse. Naujų atrakcijų rengėjai pasiūlė ekstremalams: lankstųjį skersinį, čiuožimą tarp medžių pakabintu lynu, laisvaisiais šuoliais „Bag jump“ ant oro pagalvės.

Jungiamoji festivalio grandis – muzika

Tai suprantama, juk pati festivalio idėja, jo esmė nuo pat pirmojo iki aštuntojo ir buvo muzikinė. Tik, einant į priekį, viskas augo ir išsiplėtė iki tarptautinio. Juk be atlikėjų iš Lietuvos sulaukta svečių iš Švedijos, Latvijos, Vokietijos... Gražus minorinis festivalio akcentas – dainos stovyklos dalyvių atidarymo koncertas ir visą renginį vainikuojanti akustinės muzikos naktis „ Palapines palik...“. Festivalio organizatoriai sugalvojo įdomų edukacinį užsiėmimą, kuriame dalyvavo kompozitorius Laimis Vilkončius ir dainų tekstų autorius Marijus Budraitis. Pastarasis klausė kompozitoriaus apie dainų kūrimo „virtuvę“, melodijos ar teksto pirmenybę, ar iš anksto įmanoma, parašius naują dainą, numatyti, taps ji hitu ir t. t. Tarp dialogo pertraukėlių L.Vilkončius atliko keletą savo kūrybos naujai aranžuotų dainų, tarp kurių ir garsųjį „Laivą“.

Galėjai ir pirtyje išsivanoti

Nauja atrakcija, kuri buvo pasiūlyta šventės dalyviams – mobili pirtis. Profesionalus pirtininkas Jonas Oborok papasakojo, kad su visa pirtimi atvykęs iš Kretingos ir siūlė pasilepinti pirties teikiamais malonumais su skirtingų medžių vantomis. Jis mielai pasidalino patarimais apie gydomąsias vantų savybes. Pavyzdžiui, beržinė vanta labai tinka kvėpavimo takų išvalymui ir kūno masažui, ąžuolinė – kraujo spaudimui reguliuoti, o liepinė – nuo peršalimo, skatinanti prakaitavimą. Taigi, sumokėjęs už seansą du eurus, galėjai pajusti atgaivą ir kūnui, ir sielai.

Pasiūlos būta daugiau nei paklausos

Didelis prekeivių būrys siūlė tradicines prekes, bet pirkėjų popietinėmis valandomis buvo vos vienas kitas. Didesni festivalio dalyvių sambūriai pastebėti prie pavėsinių, kur buvo prekiaujama užkandžiais ir gaivinamaisiais gėrimais. Dieniniai koncertai žiūrovų gausos taip pat nepritraukė. Gal ir kaitri saulė buvo kalta, o gal kitos priežastys, pvz. neseniai vykusi Šilutės miesto šventė ir seniūnijose vykę panašaus pobūdžio pramoginiai renginiai. Bet tie, kurie buvo atvykę, nesigailėjo. Juk smagu gražų savaitgalį pabūti su šeima smagiame „Rusnės festivalyje“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?