Vainutiškiai vieningai įžiebė kalėdinę eglę

2014-12-24, Gerda BELOKOPYTOVA
Vainutiškiai sulaukė Kalėdų Senelio ir kartu su juo įžiebė Vainuto kalėdinę eglę.
Vainutiškiai sulaukė Kalėdų Senelio ir kartu su juo įžiebė Vainuto kalėdinę eglę.

Į vainutiškių kiemus praėjusią savaitę taip pat atėjo šventė – tuokart susirinkus į būrį ne tik advento ramuma mėgautasi, bet ir linksmai įžiebta kalėdinė eglė. Nuo šiol Vainutas švyti ypatinga šviesa ir prisijungė prie kitų seniūnijų būrio laukti gražiausių metų švenčių.

Gruodžio 17-ąją pirmiausia vainutiškiai rinkosi į bendruomenės namus, kur apsauginį sveikinimo žodį nuo besiblaškančių adventinių dvasių tarė Vainuto šeimininkas seniūnas Vitalijus Mockus. Mintimis apie šį susikaupimo, ramybės metą pasidalijo ir parapijos klebonas Dainoras Židackas.

Tuokart netrūko ir ypatingai nuteikiančių pasirodymų. Susirinkusiesiems koncertavo folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. L. Mieliulytė).  Vainuto gimnazijos III– IV klasių mokinukai vaidino kalėdinį vaidinimą, šoko ir dainavo (mokytojos D. Jonelienė, A. Mauricienė). Netrūko tądien ir pasakojamosios tautosakos atstovų. Smagiai nuteikė Audriaus Bagdono (vad. A. Bagdonaitė) pasakojimas apie Mikę Melagėlį, Beno Arnašiaus (vad. V. Žąsytis) pasakojimas „Užlaukis“. Kalėdinę nuotaiką kūrė ir Vainuto gimnazijos gitaristų būrelio nariai (vad. L. Mieliulytė), o ypatingą kalėdinę giesmę dovanojo gimnazistė Ingrida.

Susirinkusiuosius į adventinę popietę taip pat sveikino Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas bei Vainuto gerumo namų vadovė Anelė Lileikienė, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė.

Tiesa, visiems šventės dalyviams įteiktos dovanos, kuriose sudėta visa jas dovanojančiųjų meilė ir šiluma.

Bet susirinkusieji laukė dar vieno svečio – Kalėdų Senelio, o jo belaukdami kartu su „Vainutos“ kolektyvu įsisuko į šokių ratelį. Sulaukus taip išsiilgto svečio visi kartu skubėjo į miestelio centrą. Ten Kalėdų Senelis įžiebė kalėdinę eglę bei apdovanojo visus susirinkusiuosius dovanėlėmis.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?