Šilutėje prisimintas tremties aidas

2017-06-20, Saulius SODONIS

Buvusio Macikų lagerio kapinėse susikaupimo ir atminties minute prisiminti 1941 metų birželio 14 dieną prasidėję trėmimai bei po jos sekusios mūsų tautos netektys.

Čia atvykę buvę tremties dalyviai, nukentėjusieji nuo sovietinės santvarkos prie skausmą simbolizuojančio kryžiaus padėjo gėlių, uždegė žvakeles. Keletą žodžių, prisimindamas gedulą bei mūsų visų viltį, tarė Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.

„Pamario aido“ choras, vadovaujamas buvusio tremtinio Vytauto Jovaišos bei Nijolės Sniečkuvienės, kurio pagrindą sudarė kažkada  buvę tremtiniai, padainavo keletą ilgesingų dainų. Atminimo minute bei „Pamario aido“ daina prie buvusio Šilutės kalėjimo taip pat buvo pagerbti visi čia sovietmečiu kalinti ir vėliau į Sibirą išvežti Šilutės krašto žmonės.

Po to buvę tremtiniai uždegė žvakutes bei padėjo gėlių Šilutės geležinkelio stotyje, iš kurios buvo tremiami žmonės. Žvakutės taip pat buvo uždegtos ir kitose su tremtimi bei buvusiomis sovietinėmis represijomis susijusiose Šilutės miesto vietose.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?