Šilutės krašte Seimo nariui turtus neša ne aitvarai

2017-06-22, Informaciją parengė Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Seimo narys A. Skardžius informaciją apie jo sandorius su energetikais vadina, tiesiog, puolimu.
Seimo narys A. Skardžius informaciją apie jo sandorius su energetikais vadina, tiesiog, puolimu.

Ši istorija – apie Šilutės rajone stovintį vėjo jėgainių parką. Kaip tik ten žemės sklypą turi Seimo narys Artūras Skardžius su žmona Snieguole Skardžiuviene. Už vėjo energetikams išnuomotus hektarus Čiūtelių kaime politiko šeimai kasmet nubyra dešimtys tūkstančių eurų, rašo Dovydas Pancerovas straipsnyje „Artūro Skardžiaus šeimai – stambios pinigų sumos iš vėjo verslininkų, kuriuos jis proteguoja Seime“.

Moka gerokai didesnę nuomos kainą

Į praėjusios kadencijos Seimą A. Skardžius buvo išrinktas Šilutės ir Pagėgių vienmandatėje rinkimų apygardoje. Jis ir praėjusiose rinkimuose tikėjosi pergalės pamaryje. Tačiau Šilutės krašto žmonės juo nepatikėjo.

Skardžiaus istoriją buvęs šilutiškis, „15min.lt“ portalo žurnalistas D. Pancerovas papasakojo remdamasis turimais dokumentais, Registrų centro duomenimis, įmonių finansinėmis ataskaitomis ir kita viešai prieinama informacija.

 Taigi, ši istorija – apie Šilutės rajone stovintį vėjo jėgainių parką, kuris dar neseniai buvo vadinamas didžiausiu Baltijos šalyse. Kaip tik ten žemės sklypą turi Seimo narys A. Skardžius su žmona Snieguole Skardžiuviene. Kaip tik jų sklypas patenka į vėjo jėgainių parko teritoriją. Kaip tik Skardžiams už žemę verslininkai moka gerokai didesnę nuomos kainą nei šalia esančių sklypų savininkams. Kaip tik šio politiko šeimai mokama pinigų suma tiesiogiai priklauso nuo elektros supirkimo kainos. Kaip tik šis Seimo narys aktyviai dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant sprendimus, naudingus būtent jo žemės nuomininkams.

2005 metais tuometė „Lietuvos energija“ nutarė skelbti viešą konkursą ir išrinkti verslininkus, kuriems bus leista vystyti vėjo jėgainių parką Šilutės rajone. Valstybiniuose planuose pamario kraštas buvo vadinamas „antrąja zona“. Konkursą laimėti turėjo tie, kas pasiūlys didžiausią pinigų sumą už prisijungimą prie valstybinio elektros tinklo. Kalba sukosi apie dešimtis milijonų litų. Norą dalyvauti konkurse pareiškė 20 bendrovių, bet galiausiai savo pasiūlymus pateikė 9 įmonės. 2005 metų lapkričio 24 dieną konkurso komisija atplėšė vokus su jų pasiūlymais, bet laimėtojas dar nebuvo išrinktas – tiesiog komisija sužinojo verslininkų siūlomas sumas. Tądien  veiksmas vyko ne tik konkurso komisijos posėdyje Vilniuje, bet ir Šilutės rajone.

Laimėjo bendrovė „Naujoji energija“

„15min.lt“ surinkti duomenys rodo, kad tąkart „Lietuvos energijos“ konkurse brangiausią pasiūlymą pateikė bendrovė „Energogrupė“, kuri ruošėsi valstybei sumokėti 72,9 mln. litų (apie 21,1 mln. eurų). Įmonė „Eriksas“ liko antra, pasiūliusi 68 mln. litų (apie 19,6 mln. eurų). Tačiau šių verslininkų pasiūlymai buvo atmesti, mat, galimai, bendrovių projektai neatitiko techninių sąlygų ir buvo nerealistiški. Išmestų įmonių vadovai pareiškė pretenzijas, bet viskas tuo ir baigėsi.

2005 metų gruodį konkursą laimėjo bendrovė „Naujoji energija“, pasiūliusi 33,3 mln. litų (apie 9,6 mln. eurų) už prisijungimą prie valstybinio elektros tinklo. Įmonė nurodė, kad Šilutės rajone statys vėjo jėgainių parką, kurio galia sieks 40 MW. Bendrovė „Naujoji energija“ buvo įsteigta prieš pat konkursą, 2005 metų rugsėjį. Įmonės steigėja – vilnietė Nijolė Butovskienė, kuri akcijas  pasidalijo su vilniečiu Dainiumi Jurėnu. Pastaroji pavardė bus svarbi šios istorijos detalė.

Išnuomavo žemę po 9 mėnesių

2006 metų balandžio 3 dieną Ūkio ministerijos sekretorius Anicetas Ignotas patvirtino leidimą „Naujajai energijai“ vystyti vėjo jėgainių parką Šilutės rajone. Verslininkai deklaravo, kad savo malūnus statys Čiūtelių kaime. Ten, kur vokų atplėšimo dieną buvo išsinuomoti žemės sklypai - ten, kur žemės nusipirko Seimo narys A.Skardžius su žmona.

Taigi, 2006 metų lapkritį Seimo narys A. Skardžius ir jo žmona S. Skardžiuvienė nusipirko 28,6 ha žemės sklypą Šilutės rajone. Būtent Čiūtelių kaime - teritorijoje, kur buvo planuojamas didelis vėjo jėgainių parkas, o po devynių mėnesių, 2007 metų rugsėjį, A.Skardžius su žmona išnuomojo tą žemės sklypą bendrovei „Energijos versmė“.  Jų sutartyje aiškiai įrašyta, kad nuomininkai ten statys vėjo jėgaines, ties kelius, įrenginės kitą elektros gamybai reikalingą infrastruktūrą.
Įmonės „Energijos versmė“ akcijas valdė du žmonės – jau minėtas D. Jurėnas ir Romualdas Patalavičius, kuris tuo metu buvo A. Skardžiaus politinis bendražygis: Naujosios sąjungos narys, Seimo Audito komiteto patarėjas, buvęs Seimo pirmininko Artūro Paulausko patarėjas, vėliau – jo patarėjas Aplinkos ministerijoje.

Seimo narys A. Skardžius informaciją apie jo sandorius su energetikais vadina tiesiog puolimu.  Pasak  jo, jis tik nuomoja žemę, o tai, anot jo, niekaip nėra susiję su atsinaujinančia energetika. Socialdemokratai žada aiškintis Seimo Energetikos komisijos pirmininko pavaduotojo A. Skardžiaus ryšius ir aplinkybes dėl gaunamų pajamų iš vėjo jėgainių verslo atstovų.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kategoriškai nusiteikęs parlamentaro Artūro Skardžiaus atžvilgiu. Parlamento vadovas žada inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl socialdemokrato ryšių su energetikais. Toks tyrimas gali tapti tiesiu keliu į apkaltos procesą.


Straipsnio komentarai

Korumpuotas parazitas2017-06-23
Ne vienas parazitas Šilutės rajone gavo iš šito parazito kyšių, kad tas projektas būtų prasuktas….Šarūnas Laužikas su Anastazija Oželytė stengėsi irgi iš paskutiniųjų ir darė viską, kad tas projektas būtų įgyvendintas….Kyla klausimas, ar tos pastangos buvo už valdišką atlyginimą. O suklastotų dokumentų tam projektui buvo pateiktas visas šūsnis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Liudna,2017-06-22
Nesenai nuskambejo Pakso, Masiulio, Steponaviciaus nuopelnai Tevynei, o dabar dar vieno veikejo - Skardziaus zygdarbiai ! Visur veikiama naglai, be jokios baimes ar gedos, tarsi Valstybeje nebutu istatymu ar kalejimu. Pasiskaitai, tai vemti norisi..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kas sekantis 2017-06-22
siaubas o garsėja šilutės šiškinai visu gražumu nebežino kaip ižgražėt reklamuose tai gal kas už tokius dabas vėl balsuosit juk ponai taip bėdnai gyvena Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nėra jėgainės2017-06-22
O ar kas matė, kad jo žemelėje yra tos vėjo jėgainės, ar nors viena ten yra pastatyta, už kurias gauna pinigus? :D baikit apgaudinėti ubagus - visus LT žmones... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02017-06-22
Kažkas pridėjo skardžio kraštą. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2017-06-22
siaubelis tas Skerdžius :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kas?2017-06-22
Kas jo rinkėjai? Kaip galima tokį erodą į Seimą rinkti? Šmeižia visus, o pats gilią šaknį knisa. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?