Per speigą eiti vaikui į mokyklą ar ne - sprendžia tėvai

2012-02-03, Kristina TOLEIKIENĖ Pirmų-penktų klasių moksleiviams į mokyklą rekomenduojama neiti, kai ryte yra 20 laipsnių šalčio, o vyresniųjų klasių moksleiviams, kai šalčio kieme 25 laipsniai. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako, kad mokyklų uždaryti nesiruošiama, moksleivius vežantys autobusai taip pat vyks numatytais maršrutais, o ar leisti vaikus per tokį šaltį turi spręsti patys tėvai.

“Mokyklos dirbs, net jeigu klasėje bus tik keli mokiniai. Negali mokytojai sakyti atėjusiesiems į pamokas, kad jie eitų namo, nes šaltis didelis, o klasėje mažai mokinių“, – sakė B.Tekorienė.
 
Vaikus tėvai per šaltį į mokyklą siunčia ir todėl, kad kai kurie mokykloje gauna nemokamą maitinimą, namuose šalta.

„Juk vaikai nežiūri į termometrą, tėvai žiūri, vaikai nežino, kiek to šalčio, todėl tėvai turi spręsti, ar leisti vaiką į mokyklą, ar ne. Kitiems tėvams ramiau, kad vaikas mokykloje, kol jie darbe, tad ir siunčia vaikus per šaltį į mokyklą. Tėvai neprotauja“, - Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė pripažįsta, kad būna abejingų tėvų savo vaikų sveikatai.

Tiesa, vedėja sakė, kad dėl šalčio problemų kyla mažiau nei dėl potvynio. Tuomet yra moksleivių, negalinčių lankyti pamokų, mokytojai jiems skiria mokymosi užduotis atlikti namuose.
 
Vedėja sakė, kad paragins mokyklas elektroniniuose dienynuose parašyti tėvams žinutes jog jie atkreiptų dėmesį į šaltį ir tai, kad vaikai gali dėl jo praleisti pamokas.

Vaikų pediatrė Regina Kulpienė-Jaunienė sakė, kad tokie šalčiai, kurie prognozuojami šios savaitės pabaigoje, vaikams pavojingi. Retas vaikas yra užsigrūdinęs, retas tinkamai apsirengęs, tad užtenka jiems išeiti į lauką, kad ir iki mokyklos nueiti, ir jie sušąla, sunkiai suserga
 
„Pirmiausia būtina tinkama avalynė, kumštinės pirštinės, šalikai, kepurės. Valandai iki išeinant į lauką būtina vaiko veidą patepti apsauginiu kremu nuo šalčio, tik jokiu būdu ne drėkinančiu. Būtina higiena, būtinai reikia praustis po dušu tiek ryte, tiek vakare. Grįžusiam vaikui iš lauko būtinas šiltas maistas: sriuba ar arbata. Esant tokiam šalčiui patarčiau gerti vitamino C, vaikams nuo 3 metų galima padaryti sumuštinukus su česnako skiltele. Vaikai būtinai turi valgyti daug daržovių ir vaisių, gerai išsimiegoti“, – patarė gydytoja R.Kulpienė-Jaunienė.
 
Geriausia tokiu oru jaunesnius vaikus patiems palydėti į mokyklą arba nuvežti. Svarbiausia teisingai įvertinti, ar vaikui nėra per šalta tokiu oru eiti, kad ir į mokyklą. Taigi, tėvų teisė vaiką leisti per šalčius į mokyklą ar ne, kaip ir atsakomybė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Per kiek laiko gaunate šeimos gydytojo konsultaciją?