Mėgėjų korte nebūtinai stipresnis tas, kuris stipriai užsimoja...

2017-06-26
Lauko teniso turnyro „Sveika, vasara – 2017 m.” prizininkai (iš kairės): antrosios vietos laimėtojas Mantas Mirauskas, čempionas Artūras Raicevičius ir paguodos turnyro nugalėtojas Rimantas Jaruškevičius.
Šilutės lauko teniso klubo „Verdena“ (vadovas Marijus Budraitis) surengto turnyro „Sveika, vasara-2017 m.” finale Artūras Raicevičius po itin atkaklios kovos nugalėjo Mantą Mirauską – 6:7 (8:10), 6:4, 10:8. Trečiąją vietą užėmė Rimas Ubartas, paguodos turnyrą laimėjo Rimantas Jaruškevičius.

Turnyre jėgas išmėgino 21 lauko teniso mėgėjas. Žaista Arūno Dikšo kortuose Mažiuose. Du pajėgiausieji Šilutės rajono lauko tenisininkai A. Raicevičius ir M. Mirauskas „pasėti” į turnyrinės lentelės skirtingus galus, kad per anksti nesukryžiuotų didžiųjų rakečių. Abu įrodė, kad buvo to verti – pakeliui į finalą „nušlavė“ visus konkurentus. Bet neapsieita be staigmenų. Gal mažai kas tikėjo, jog į stipriausiųjų šešetuką įsibraus  buvęs rusniškis, Kaune gyvenantis Donatas Šulskis, užėmęs penktąją vietą. Savo laiku Donatas žaidė stalo tenisą, boksavosi. Lemiamoje dvikovoje jis įveikė prityrusį Stasį Šveikauską. Pastarasis liko šeštas.

Pajėgiausieji klubo sportininkai pirmą ratą buvo laisvi. Jie į varžybas įsijungė nuo aštunfinalio. Tada ir prasidėjo „kirstynės“. Gerai žaidęs Dionizas Liatukas antrajame etape nugalėjo Paulių Dikšą – 7:5, 6:4, ketvirtfinalyje įveikė S. Šveikauską – 6:2, 6:3. Pastarasis po sunkios pergalės prieš R. Jaruškevičių, galbūt, nebuvo pilnai atstatęs jėgų. O D. Liatuką pusfinalyje sustabdė būsimasis turnyro čempionas A. Raicevičius. Susitikimo rezultatas – 6:1, 6:1 A. Raicevičiaus naudai. Po to D. Liatukas kovojo dėl trečiosios vietos su R. Ubartu. Pergalę šventė R. Ubartas – 6:4, 6:2. D. Liatukas liko ketvirtas.

M. Mirauskas aštuntfinalyje nugalėjo Kęstutį Mamkaitį, ketvirtfinalyje – Donatą Šulskį, pusfinalyje – Rimą Ubartą. Kaip ir laukta, finale vienas antram į „atlapus kibo“ M. Mirauskas ir A. Raicevičius. Dvikova užsitęsė, pareikalavo iš varžovų kantrybės, susitelkimo, gudrumo. Mantas ir Artūras nemažai gavo pabėgioti po kortą, kad atmuštų varžovo į aikštelės kampus smūgiuotus ar vos už tinklo permestus kamuoliukus. Reikėjo ir jėgos, ir taktinio lankstumo, kad nugalėti. Pergalę iškovojo A. Raicevičius. M. Mirauskas šį kartą tenkinosi antrąja vieta. Paguodos turnyro nugalėtoju tapo Rimantas Jaruškevičius, įveikęs savo sūnų Lauryną Jaruškevičių – 6:1,6:0. Kol kas tėtis korte stipresnis, įvaldęs platesnį techninį žaidimo arsenalą. Laurynas užėmė vietą turnyrinės lentelės viduryje – dešimtą. Varžybų vyr. teisėjo pareigas ėjo Gitana Mėgelaitienė, sekretoriaus – Viktoras Bučius.