Vaikai atvėrė vėjo jėgainės duris ir rado „lobį“

2017-06-27
Mažieji neslėpė gerų emocijų - drauge sušuko net tris kartus „ačiū“ „Baltijos vėjui“ ir šventės vedėjui.
Mažieji neslėpė gerų emocijų - drauge sušuko net tris kartus „ačiū“ „Baltijos vėjui“ ir šventės vedėjui.

Birželio 15 dieną, Pasaulinę vėjo dieną, stengiamasi atkreipti visuomenės, o ypač stambiųjų tarptautinių energetikos koncernų, dėmesį į aplinkos taršą bei švarios energetikos galimybes. Ši diena minima visame pasaulyje. Ji nepamiršta ir Pagėgiuose.

Renginiai dažniausiai vystomi inicijuojant žaliųjų judėjimams, siekiantiems darnios energetikos plėtros pasaulyje. Pagėgių savivaldybėje buvo surengtas gražus renginys paties mažiausiems visuomenės atstovams. UAB „Baltijos vėjas” sukvietė Lumpėnų seniūnijos vaikus kartu atšvęsti šią dieną. Daugiau nei 30 mažųjų, o taip pat jų tėvelių bei mokytojų gražią ketvirtadienio popietę susirinko prie vėjo jėgainės Kerkutviečių kaime, kur jų laukė išpuošta šventinė palapinė ir šaunus renginio vedėjas, nusiteikęs smagiai praleisti laiką ir neleisti vaikams nuobodžiauti.

Kokia gi šventė vaikams be linksmybių, užduočių ir skambaus vaikiško juoko? To joje tikrai netrūko: vaikai piešė, sprendė įvairias užduotis, suko galvas prie linksmų testo klausimų... Atlikus mąstymo reikalaujančias užduotis, renginio vedėjas kvietė  pamiklinti ir kojytes, pajudėti, pabėgioti, įvairiausiais būdais pasportuoti. Vaikai su malonumu leido aitvarus, suko suktukus, pūtė oro balionus ir kitaip linksmai leido laiką. Užduotims įsibėgėjus, kad mažieji vėjo dienos šventėjai neprarastų jėgų, šventės organizatoriai pakvietė prie vaišėmis nukrautų stalų užkąsti ir pasistiprinti. Vaikus stengtasi maitinti sveikais, vietiniais maisto produktais. Buvo siūlomas Piktupėnų ūkininko pagamintas varškės sūris ir Trakininkų kaimo bitininko suktas natūralus medus, o troškulys malšinamas natūralia gira. Žinoma, netrūko ir įvairių vietinių bei egzotinių vaisių. Pasistiprinę vaikai vėl buvo pakviesti užsiimti kūrybine veikla. Jie stengėsi ant didelių popieriaus lapų nupiešti gražius, vėjo dieną simbolizuojančius piešinius. Darbelius renginio organizatoriai pažadėjo išsaugoti - apdirbti specialia technologija, iškabinti visus ant šventės vietoje besisukančios vėjo elektrinės ir taip išsaugoti gražius šventės prisiminimus, suteikiant džiaugsmo ir pasididžiavimo šių kūrinių autoriams. Tai, matyt, bus pirmoji vėjo jėgainė Lietuvoje, kuri  papuošta vaikų piešiniais.

Tiesa, renginio metu, atlikdami įvairias užduotis, vaikai ne tik gaudavo puikius prizus, bet ir bandė surinkti šventės vedėjo užšifruoto slaptažodžio raides. Slaptažodžio, atversiančio smalsučiams duris į vietą, kurioje vargu ar dažnam yra tekę pabuvoti – į vėjo jėgainės vidų, kurioje, neskaitant patenkinto smalsumo,  vaikų laukė „lobis“.  Todėl pasistengti buvo verta. Ir pastangos neliko be rezultatų. Sėkmingai atlikę visas užduotis, vaikai surinko visas slaptažodžio raides ir durys į jėgainę atsivėrė... Čia jau smalsumą parodė ne tik vaikai, bet ir juos lydėję suaugusieji. Visi šventės dalyviai buvo pakviesti užeiti į vidų. Susirinkusiesiems papasakota, kaip veikia jėgainės, kaip jos valdomos. Visi turėjo galimybę pamatyti jėgainės konstrukcijas. Netrukus buvo surastas “lobis“ - sušalusių ledų skrynios. Karštą vasaros dieną buvo ištroškę visi – ir dideli, ir maži. Todėl su plačiomis šypsenomis veiduose ir ledų rageliais rankose renginio dalyviai nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už puikią šventę, praskaidrinusią kaimo vaikams vasaros atostogas. Organizatoriai žadėjo dar ne kartą susitikti, jei vaikams ši šventė iš tiesų patiko. Mažieji neslėpė gerų emocijų - drauge sušuko net tris kartus „ačiū“ „Baltijos vėjui“ ir šventės vedėjui. Tai buvo puikus įrodymas, kad jie lauks tokių puikių susitikimų ir ateityje!


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Romas2017-06-27
Kaip grazu... Saunuolia vejininka, matuos, kad grazi svente vaikams... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?