Pašnekesiai apie sveiką gyvenseną Ramučių bibliotekoje

2017-06-28, Raimonda Lomsargytė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Ramučių filialo bibliotekininkė

Birželio 16 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko susitikimas su biologe chemike, knygų „Gyvenu be vaistų“ ir „Dievo vaistas“ autore Regina Balsevičiene.       

Knygų autorė savo gyvenimą skirsto į du tarpsnius- sunkios ligonės gyvenimą su daugybe cheminių vaistų bei nuolatine medikų priežiūra ir gyvenimą be jų, visiškai pasitikint gydomosiomis paties organizmo galiomis, savo kaip biologės žiniomis, vaistais iš gamtos. Kaip Reginai Balsevičienei sekėsi surasti kelią į sveikatą, be jokio melo ir pagražinimo yra rašoma jos knygose, kuriose pasakojama  apie save, palikant skaitytojams teisę patiems pasirinkti tai, kas, jų nuomone, yra  priimtina... Pirmoji knyga „Gyvenu be vaistų“ apie tai, kaip autorė, kamuojama įvairių ligų, atsisakė cheminių vaistų, pasinaudojo savo biologės žiniomis ir, netrukus, sulaukė teigiamų rezultatų.

Reginą nuo mažens kamavo peršalimo ligos, ausų uždegimai, kurie baigėsi operacija. Bėgant metams, ligų sąrašas ilgėjo, dėl įvairių negalavimų dažnai teko gulėti ligoninėse, sanatorijose. Penkerius metus ji sirgo vegetacine distonija - kamavo nuolatinis nuovargis, nenoras valgyti, depresija. Ši liga buvo paskutinis lašas, paskatinęs pradėti keisti gyvenimo būdą. Tuo metu autorė susidomėjo homeopatija, po to atsisakė cheminių vaistų, mėsos. Taip gyvena jau dvidešimt šešerius metus.

Antroji knyga „Dievo vaistas“ - tai pirmosios knygos papildymas. Mintis ją parašyti autorei kilo po dar vieno sunkaus naujo išbandymo - stuburo traumos. Gydytojai pranašavo operaciją arba invalido vežimėlį, Regina vėl kabinosi į gyvenimą  be cheminių vaistų, be operacijos... R. Balsevičienė negailėjo patarimų apie augalų naudingąsias savybes, pirmenybę  atiduodant kiaulpienėms, dilgėlėms, kviečių želmenims, petražolėms, dirviniam asiūkliui, pelynui, beržų pumpurams. Patarė iš ko verta spausti sultis, daryti užpiltines, ką malti. Maistas turi būti ne tik energijos šaltinis, bet ir vaistas, augaluose yra viskas, ko reikia gyvam organizmui. Autorė patarė iš kelių blogybių rinktis mažiausią, stengtis rinktis kuo natūralesnį maistą, kuriame kuo mažiau chemijos. Daug klausimų buvo užduota viešniai, norintys įsigijo autorės knygų.

Kiekvieną dieną 71 metų sveikuolė sportuoja 10-15 min. savo malonumui, pratimus parodė ant jogos kilimėlio, nustebino savo lankstumu. Knygų autorė parodė ir savo muzikinius gebėjimus, grojo akordeonu. Ilgai dar buvo bendraujama prie arbatos puodelio sveikatos tema, o išvykdama R. Balsevičienė linkėjo būti laimingiems, sugebėti atleisti, nenešioti savo viduje pykčio, pavydo, taip apsaugant save nuo sunkiausių ligų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

pacientas2017-06-28
eik tu dievulėliau kas dedasi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?