STT pradėjo tyrimą dėl Skardžiaus veiklos

2017-06-28

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus galimai neteisėtos veiklos.

„STT pradėjo ikiteisminį tyrimą, gavusi grupės Seimo narių kreipimąsi dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos, kad Seimo narys Artūras Skardžius gauna pajamų, nuomojant žemės sklypus vėjo jėgainių verslui plėtoti, verslininkams, kurių interesus galimai gina Seime“, – antradienį pranešė STT.

„Atliekant tyrimą bus surinkti, išanalizuoti duomenys ir įvertinta, ar buvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų rengiant ir svarstant atskirus teisės aktų projektus, kuriais reglamentuojamas vėjo energetikos ir kitų atsinaujinančių išteklių energetikos rūšių plėtros skatinimas“, – priduriama pranešime.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.

Tirti įtartiną p. Skardžiaus veiklą jau ėmėsi ir Seimas. Opozicinių liberalų atstovo Vytauto Gailiaus vadovaujama parlamentinė Antikorupcijos komisija iki spalio vidurio tirs įtarimų dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo sukėlusią šio socialdemokrato veiklą. Praėjusią savaitę Seimas priėmė nutarimą, suteikiantį Antikorupcijos komisijai specialiosios tyrimo komisijos statusą ir įgaliojimus.

Pono Gailiaus vadovaujamai komisijai pavesta iki š.m. spalio 10 d. ištirti ir pateikti įvertinimą, ar p. Skardžius tinkamai deklaravo savo privačius interesus, nustatyti, ar šiam politikui dėl jo šeimos turimos žemės nuomos sutarties su UAB „Renovacijos partneriai“ nekyla viešųjų ir privačių interesų konfliktas, svarstant Seime klausimus, kurie yra tiesiogiai susiję su Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimais, reglamentuojančiais vėjo energetiką.

Taip pat bus tiriami žiniasklaidoje pateikti įtarimai, kad p. Skardžius vėjo verslininkams nuomoja jam Šilutės rajone priklausantį žemės sklypą, kuriame stovi vėjo jėgainių parkas, ir gauna gerokai didesnę nuomos kainą nei šalia esančių sklypų savininkai.

Be to, komisijai reikės atsakyti į klausimą, „kokie fiziniai ar juridiniai asmenys valdo Baltarusijos įmonę „Investenergostroj“, kuriai paskolą yra suteikę Artūro Skardžiaus šeimos nariai, įsigiję tos įmonės akcijų, kokie šių asmenų ryšiai su šiuo Seimo nariu ir ar jie neturėjo įtakos jo parlamentinei veiklai“.

Ponas Skardžius tikina nesupainiojęs viešųjų ir privačių interesų. Tačiau jis paskelbė sustabdąs narystę valdančiojoje Socialdemokratų partijoje.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija iki š.m. rugsėjo pateiks savo išvadą, ar p. Skardžius galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus.

vz.lt


Straipsnio komentarai

Balabeikos2017-06-28
Kaip pradejo tyrima taip tyliai ir pabaigs,kaip visada. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Atsibodo2017-06-28
i ta tipa ziureti, pasiulykit ka nors idomesnio. Gal dar liko Lietuvoj ir padoriu, nesusitepusiu politiku.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Egzekucija2017-06-28
Žmonės jį pakabintų ant vieno jėgainės sparno, kokiems 5 metams. Tegul sukasi tas parazitas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kas dirba už grašius o kas 2017-06-28
oi reikia žmonių teismo tokiem oi reikia egzekucijos Komentaras patinka Komentaras nepatinka