Arvydas Savulionis: „Akušerijos-ginekologijos skyriuje situacija gerėja, todėl vykstu svetur“

2017-07-01, Visuomenės informavimo specialistė Viktorija Skutulienė

Šilutės ligoninėje jau du metus dirbantis Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Arvydas Savulionis pacientų mėgstamas ir gerbiamas. Kilęs iš Vilniaus, daugiau kaip 16 metų gyvenęs Amerikoje ir atvykęs į pamario kraštą, A. Savulionis pakeitė Šilutės gyventojų požiūrį į vietinius gydytojus. Mat padaugėjo gimdymų skyriuje, moterys vėl ėmė pasitikėti ligoninėje dirbančiais medikais. „Aš džiaugiuosi, kad situacija pasitaisė į gerąją pusę, gimdyvės atvažiuoja iš svetur, moterys su šypsena išeina iš ligoninės“, - atviravo ginekologas.

Gerbiamas pacientų ir kolegų

Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas gerbiamas ne tik pacientų, bet  juo žavisi ir kolegos. Anot Šilutės ligoninės gydytojų, A. Savulionis nuoširdus, paprastas, atviras, geras žmogus ir specialistas.

„Kiekvienas medicinos darbuotojas, kuris dirbo mūsų ligoninėje, palieka ryškų pėdsaką – daktaras A. Savulionis ne išimtis.  Pirmiausia ginekologas daug metų praleido JAV, kur požiūris į žmogų, į pacientą tikrai skiriasi nuo Lietuvos. Šį išskirtinį požiūrį jis taikė skyriuje – jam pavyko, nors gal ne viskas. Iš tikrųjų nėščiosios moterys ir kitos pacientės pamėgo šį gydytoją, juo pasitikėjo. Smagu, kad dar kartą mes supratome, kad labai svarbu yra profesionalumas, aparatūra, tačiau geras žodis ir teisingas požiūris į pacientą yra svaresnis argumentas, renkantis vieną ar kitą gydymo įstaigą. Tiesa ta, kad Amerikoje paciento nusiskundimas dėl gydytojo darbo gali sugadinti net puikiausio specialisto reputaciją ir net karjerą. Sutinku, kad tai yra teisinga, o tokių pavyzdžių mes irgi turime“, - nuomonę apie gydytoją išsakė vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Gražių žodžių ginekologui negailėjo ir anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė: „Žmonės darbe vertinami pagal profesionalumą, sugebėjimus. Nors daktaras A. Savulionis dirbo trumpai, tačiau jis pasižymėjo kolegiškumu, žmogiškumu, kurį aš vertinu.  Sunku pripažinti, bet tai yra retas reiškinys tiek visuomenėje, tiek tarp kolegų, o ypač medicinoje. Juk visi konkuruoja tarpusavyje, o šis gydytojas ne.  Svarbu pabrėžti tai, kad A. Savulionis dirbo Amerikoje 16 metų, o tai itin pastebima jo manierose, kurios malonios. Juk jis visada šypsojosi, buvo paslaugus. Mūsų skyriai ligoninėje greta, todėl ta kaiminystė man pasireiškė šiltais, gražiais žmogiškais santykiais“.

„Mus maloniai stebino gydytojo požiūris į pacientą ir į kolegą.  Juk visada su draugišku, geranorišku su teigiamų emocijų turinčiu žmogumi yra lengviau ir papraščiau bendrauti. Žinoma, tai pastebėjo ne tik kolegos, bet ir pacientai. Ne kartą iš mamyčių teko girdėti, jog gydytojas maloniai praveda gimdymus ir jaučia jo pagarbą. Tai jas stebina ir tuo pačiu žavi“, - pasakojo Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė.

Pats A. Savulionis džiaugiasi, kad atvyko į šį kraštą, dirbo Šilutės ligoninėje ir susipažino su puikiais žmonėmis, kurie vertino jo geraširdiškumą, nuoširdumą, išskirtinumą ir pagarbą kitiems.

Išvyksta svetur

Prieš du metus atvykęs ginekologas siekė įnešti kitokios gyvybės į Akušerijos-ginekologijos skyrių ir jam pavyko.  Anot A. Savulionio, tikslas pasiektas, todėl laikas išvykti  - esu reikalingas ir svetur. Pokalbio metu ginekologas atskleidė, kad išvykta gyventi į Trakus, todėl tenka palikti Šilutės ligoninę. „Man patinka šis kraštas,  nes čia daug vandens aplink. Šilutė man primena Ameriką – ten, kur gyvenau, kur visai netoli jūra... Gaila palikti kolegas, tačiau šįkart apsistosiu Trakuose“, - kalbėjo ginekologas. A. Savulionis net neabejoja, kad Trakų ligoninėje jam seksis puikiai. Mat ginekologas jau minėtoje ligoninėje rado keletą pažįstamų ir kursioką, su kuriais dirbs viename skyriuje.

Nauja gydytoja

Kitą savaitę Šilutė ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus susitinka su Sveikatos mokslų universiteto Kardiologijos klinikos vadovu, prof. Remigijumi Žaliūnu bei Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadove, prof. Rūta Jolanta Nadišauskiene.  Jo metu bus aptartos galimybės dėl šiais metais baigusiųjų rezidentūros studijas įdarbinimo Šilutės ligoninėje.

Svarbu ir tai, jog artimiausiu metu skyrius pacientes pasitiks atsinaujinusiomis patalpomis ir personalu. Praėjusią savaitę vyr. gydytojas jau tarėsi su Akušerijos-ginekologijos rezidentūros studente dėl darbo Šilutės ligoninėje. Po studijų naujoji gydytoja atvyks dirbti į naujai sutvarkytą Akušerijos-ginekologijos skyrių.

Primename, jog šiuo metu Akušerijos-ginekologijos skyrius remontuojamas. Todėl laikinai nuo birželio 30 dienos stabdomos stacionarios akušerijos ir nėštumo patalogijos paslaugos. Stacionarios ginekologijos paslaugos bus teikiamos Chirurgijos skyriuje, skiriant tris ginekologines lovas pacientams.

 

 


Straipsnio komentarai

Meiluzis2017-07-27
Ar Dalyte dar dirba akusere,ji irgi buvo labai maloni..mane vis kviesdavosi naktimis,sakydavo atvaziuok balanduk ,as taves pasiilgau..klausiu kur atvaziuok ,jug dabar 2 val nakties....tai sakydavo ,nebijok rasiu vietele ,skyrius pustuscias ,nuobodu....tikiuosi kad sis vadovas pasidomi kas vyksta naktimis....kai skyrius tuscias ir nuobodu gyvnaslem...vyras taigi uzsienyje..o darbe nuobodu....ha ha ha,tai bent akusere,tikiuosi dusas veikia,kad ligu neuznesti kitom mamytem,bukit budrios!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Saulė2017-07-03
Taigi, taigi, -pakels Trakų lygį iki Amerikos.Paskui Ameriką iki Šilutės akušerijos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ai2017-07-02
...koks gražus melas...

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2017-07-02
Jo jo duos kita gydytoja, bet nei gydytono, nei gyditojo, ne Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ji2017-07-02
labai saunus gyditojas buvo gaila kad jis palieka mus.... sekmes jums dziaugiuosi kad antra vaikeli gimdziau prie jusu labai malonus gydytonas... tikimes gausim kita gyditoja toki pat gera kaip jus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?