Prasiskynė kelią į prizininkus ir pasaulio čempionatą Vokietijoje

2017-07-01

Charkove (Ukraina) birželio 16-24 dienomis vykusiame 42-ajame Europos bokso čempionate Lietuvai vienintelį bronzos medalį iškovojo Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas (s. kt. iki 64 kg), pradėjęs savo kelią į sporto aukštumas Šilutėje pas trenerį Vincą Murauską.

Charkove  ringe kovojo 7 lietuviai (treneris Vidas Bružas). Jie atvyko prieš dvi savaites iki čempionato. Tą laiką išnaudojo sparingo kovoms su Ukrainos, Danijos, Graikijos, Suomijos, Škotijos boksininkais. Manyta, jog mūsų rinktinės nariai pelnys 2-3 kelialapius į pasaulio čempionatą Hamburge (Vokietija). Bet ne visi šalies bokso specialistai puoselėjo panašias viltis. V. Murausko nuomone, svajonės buvo perdėtos. Beje, Lietuvos rinktinės garbę Ukrainoje gynė ir jo auklėtinis Edgaras Skurdelis (iki 60 kg). Reikia tik stebėtis, kaip V. Murauskas kaskart sugeba paruošti pamariškius įvairaus amžiaus šalies rinktinėms. Juk šilutiškių boksininkų treniruočių sąlygos kol kas pačios kukliausios, vos ne varganos. Nepaisant to, mūsų kovotojai dažnai grįžta iš turnyrų, čempionatų su medaliais.

25-erių E. Petrauskas – Londono olimpiados  prizininkas, trijų pasaulio čempionatų dalyvis, Europos čempionato Bulgarijoje 2015-aisiais bronzos medalio laimėtojas. Nedidukas (163 cm), bet fiziškai tvirtai suręstas, veržlus ir itin pavojingas varžovams artimoje kovoje, „kuliantis“ juos tarsi su spragilu. Charkove Evaldas pirmoje kovoje nugalėjo italą Paolą de Lemia – 4:1, ketvirtfinalyje tokiu pat rezultatu įveikė gerokai aukštesnį Norvegijos atstovą Hadi Hassaną Srourą. Ilgos rankos pastarojo neišgelbėjo. Pergalė prieš norvegą pametėjo E. Petrauską į pusfinalį, be to, jis užsitikrino bronzos medalį ir kelialapį į pasaulio čempionatą rugpjūčio mėnesį Vokietijoje. Kiti lietuvaičiai šį kartą fanų nenudžiugino, pralaimėjo savo kovas ankstyvojoje čempionato stadijoje. Nepasisekė šilutiškiui Edgarui Skurdeliui, kuriam burtas į varžovus parinko 2013 metų pasaulio čempioną Javidą Chalabijevą (Azerbaidžanas). Kova buvo atkakli, azerbaidžanietis labiau spaudė mūsiškį, diktavo tempą. Boksininkai keitėsi smūgių krušomis, tačiau sukrečiančių pataikymų nebuvo. Įtampa išsilaikė iki paskutinio gongo. Austrijos teisėjas pergalę skyrė Edgarui 29:28, tačiau Bulgarijos, Kazachstano, Italijos, Vokietijos teisėjai nusprendė, kad nugalėjo Javidas.

Praėjusį penktadienį E. Petrauskas pralaimėjo pusfinalio kovą anglui Lukui McCormak – 1:4. Evaldas turėjo didesnių ambicijų, bet ir Europos čempionato bronza - brangus apdovanojimas. Beje, jo pėdomis seka Šilutėje besitreniruojantis brolis Lukas Petrauskas, kuris spalio mėnesį Turkijoje gins Lietuvos rinktinės garbę Europos jaunimo čempionate.    


Straipsnio komentarai

---2017-07-03
ir kas iš to vistiek prasigers kas nepažysta jo ar ne įrodė dar savo protelio ant viso gyvenvietės ir KAUNO kai blūdijo prigėres Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Keista2017-07-02
nors Lietuva ir ne bambuku salis, bet dar vis atsiranda sio "sporto" entuziastu. Tuo tarpu civilizuotame pasaulyje senai dominuoja juodaodziai.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vejai2017-07-02
Skurdelis jau senai pas Murauska nesitreniruoja, neklaidinkit zmoniu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?