Krepšinio veteranių pergalės Ispanijoje

2017-07-02

Vilniaus moterų krepšinio komandos „Svaja“ veteranės(trenerė Ramunė Gilienė), kurioms talkino pakviesta šilutiškė Loreta Stančiauskienė, dalyvavo Santandere (Ispanija) vykusiame Europos senjorių čempionate ir savo amžiaus grupėje (+45 m.) užėmė pirmąją vietą.

Santanderas pasiektas dviem skrydžiais maršrutu Vilnius-Madridas-Santanderas. Madridas pasitiko lietuvaites alsiu karščiu, guviai tarškančiais sostinės gyventojais, kuriems anglų kalba nė motais. Kurortiniame Santandere, įsikūrusiame prie Biskajos įlankos ir garsiame tvarkingais paplūdimiais, vėsą nuo Atlanto vandenyno nešė vėjelis. „Svajos“ krepšininkės gyveno apie 100 metrų nuo vandenyno. Pasimaudė, bet vanduo buvo šaltas. Laisvalaikiu pabuvojo Ispanijos futbolo II ir III lygos komandų pereinamosiose rungtynėse. Greitas, techniškas ispanų žaidimas sužavėjo viešnias. L. Stančiauskienės nuomone, Lietuvoje tokio lygio klubinių komandų nėra.

Čempionato Ispanijoje organizatorius - ESBA (Europos senjorų krepšinio asociacija). Starto mokestis - 800 eurų. Komandų daug nesugužėjo. Šalims atstovavo atskirų klubų rinktinės, sustiprintos legionierėmis iš kitų klubų. „Svaja“ savo amžiaus grupėje turėjo tik vienas priešininkes iš Hamburgo (Vokietija). Kad šios komandos nenuobodžiautų, prie jų grupės prijungtos penkeriais metais jaunesnės konkurentės ispanės ir ... Radviliškio klubo „Šeduvos malūnas“ rinktinė. Pastarosios gretose žaidė buvusi Šilutės „Pamario“ komandos krašto puolėja, dabar jau kaunietė Renata Radišauskaitė.

„Svaja“ pirmose rungtynėse įveikė šiurkštokai žaidusias vokietes – 48:43. Lengviau buvo žaisti su greitomis, vikriomis ispanėmis. Šeimininkės du kėlinukus spaudė lietuves, rungtynės vyko taškas į tašką, bet po pertraukos iniciatyvą perėmė mūsiškės. Pergalę šventė lietuvės – 78:50. Krašto puolėja rungtyniavusi L. Stančiauskienė (Nr.13) buvo rezultatyviausia – 18 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai. Trečiosios rungtynės su Radviliškio komanda vyko draugiškoje atmosferoje. Krepšininkės leido sau atsipūsti. Nugalėjo „Svaja“ - 43:38.

Kovoje dėl pirmosios vietos „Svaja“ antrą kartą nugalėjo Hamburgo komandą. Lietuvės pranoko vokietes taiklumu ir iškovojo pergalę 16 taškų skirtumu. Po rungtynių varžovės nusifotografavo, sveikinosi, o sportinio „piktumo“ kaip nebuvę.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?