Kristina Jašauskaitė – šalies jaunių žaidynių trišuolio čempionė

2017-07-02

Lietuvos jaunių sporto žaidynių finalinėse varžybose birželio 20-21 dienomis Alytuje septyniolikmetė šilutiškė Kristina Jašauskaitė trišuoliu nušoko 12.08 metro ir tapo šalies čempione, o šuolio į tolį varžybose ji pelnė bronzos medalį. Trečiąją vietą užėmė Julija Baciūtė, bėgusi 2000 m kliūčių ruožą. Abi prizininkės – Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtinės. Šilutės komandą sustiprino Vilkyčių pagrindinės mokyklos ieties metikai, treniruojami Broniaus Mulskio.

Šilutės sporto mokyklos rinktinę sudarė 15 lengvaatlečių (treneriai L. Leikuvienė, S. Oželis, B. Mulskis). Beje, net septyni jų – jaunučiai. Vadinasi, Šilutės lengvoji atletika augina gerą rezervą.

Alytuje startavo 32 vaikinų ir 30 merginų komandų. Kaip visada šilutiškiai taikėsi į aukštas vietas ir pelnė apdovanojimus. Mūsų komandos lydere tapo šuolininkė K. Jašauskaitė. Kristina taip pat dalyvavo estafetiniame bėgime (100-200-300-400 m) kartu su Jurgita Rudyte, Emilija Saudargaite ir Julija Baciūte. Jų rezultatas – 13 vieta. Kristina atsigriebė šuolio į tolį sektoriuje. Trišuolio serija – 11.96, 11.09, 11.75, 11.98, 12.08, 11.79. Visi 6 bandymai buvo sėkmingi. Čempionės titulą atnešė priešpaskutinis šuolis. Šuolio į tolį varžybose ji liko trečia su rezultatu – 5.58 m. Pirmąja vietą užėmė kaunietė Luka Garšvaitė – 5.58 m. K. Jašauskaitė iš Alytaus parsivežė du medalius. Aukso medaliu apdovanota ir ją paruošusi trenerė L. Leikuvienė.

J. Baciūtei spalio mėnesį sukaks tik šešiolika. Dar jaunutė, o jau jaunių žaidynių prizininkė ir ketvirtosios vietos laimėtoja. Julija finišavo trečia bėgdama 2000 m kliūčių ruožą. Distanciją įveikė per 8:21,71 min. Nedaug iki antrojo bronzos medalio pritrūko ir bėgant 400 m su barjerais. Jos laikas – 1:08,94 buvo ketvirtas. Gerai pasirodė ir 15-metis Justas Budrikas, bėgęs 1500 ir 800 m. Ilgesnę distanciją įveikė per 4:25,32 min., 4 vieta, trumpesnėje distancijoje tenkinosi 9 vieta. Trenerio S. Oželio auklėtinis Aurimas Bendžius finišavo ketvirtas, bėgdamas 2000 m su kliūtimis. Jo rezultatas – 6:50,02. Aurimas taškus (50) pelnė Šilutei ir Šiaulių pirmajai komandai, kadangi jau mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje. Ketvirtąsias vietas dar užėmė Osvaldas Gusčius  (trišuolis, 13.38 m) ir Mantas Rudzevičius (ietis, 51.03 m). Pastarojo treniruočių draugas Mantas Jackyvas ieties metimo varžybose liko 7-as. Jurgita Rudytė, nustūmusi 3 kg rutulį 12.08 m, užėmė 7-ą vietą.