Dalykiniai projektai Usėnų pagrindinėje mokykloje

2017-07-06, Asta Arnašienė, Usėnų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kad gerėtų mokinių mokymosi motyvacija, Usėnų pagrindinė mokykla planuoja ir vykdo įvairias integruotas ir projektines veiklas ne klasėje, o renkasi mokiniams patrauklesnius būdus, formas ir erdves, ieško ir atranda ryšių tarp mokomųjų dalykų. Gražia mokyklos tradicija tapo trejus pastaruosius metus vykę metiniai dalykiniai projektai („Apie medų ir bites“, „Medis“, „Vanduo“). Šie projektai apjungia visus mokomuosius dalykus, o juose aktyviai dalyvauja visi 5-10 klasių mokiniai.

Tradiciškai projektinė dalykinė veikla vyko ir šiais metais. Žengdami koja kojon su gyvenimo aktualijomis, šiemet pasirinkome temą „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“. Susipažinę su įvairiomis alternatyviomis energijos rūšimis, plačiau ir giliau panagrinėti nusprendėme vėjo energiją. Tai švari, aplinkai draugiška energija, kurią ir Usėnų seniūnijos laukuose „gaudo“ neseniai iškilusios vėjo jėgainės. Ruošdamiesi projektui, mokiniai domėjosi įvairiais aspektais: jėgainių atsiradimo istorija, jų geografija, jėgainių veikimo principais ir mechanizmais, šios energijos privalumais ir trūkumais, galingumais, matmenimis, ekologiniais ir ekonominiais klausimais, plėtros galimybėmis ir t.t.

Baigiamasis renginys – išvyka prie arčiausiai esančios vėjo jėgainės – vyko š. m. gegužės 25 d. Smagu buvo visai mokyklos bendruomenei gyvenvietės ir miško keliais pėsčiomis traukti iki sutartos vietos, į kurią atvyko renginio partneriai: UAB „4 energia“ projektų vadovai Donatas Celešius ir Robertas Goloburgo bei UAB „General Electric Lietuva“ darbuotojai Lukas Butkus ir Andrius Jakas. Jie pateikė išsamią informaciją mokinius, mokytojus, seniūnijos ir bendruomenės atstovus dominančiais klausimais. Projekto partneriams ilgamečiams mokyklos rėmėjams buvo įteiktos ne tik padėkos – jie apdovanoti ir mokinių darbais: pačių tapytomis vėjo jėgainėmis.

Renginio pabaigoje visi kartu vaišinomės skaniu šiupiniu, kurį iš visų suneštų produktų išvirė dešimtokės kartu su mokytoja Jolanta Alsyte. Pasisotinę ir pailsėję po jėgainės sparnais, pėsčiomis patraukėme atgal į mokyklą.

Pasipildęs žinių bagažas, prasiplėtęs akiratis, intensyvus pajudėjimas, puiki nuotaika ir geras oras – mokymosi kitaip dienos akcentai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?