Svarstys politiko Remigijaus Žemaitaičio elgesį

2017-07-05, VTEK informacija
Eugenijaus Žygaičio nuotrauka
Eugenijaus Žygaičio nuotrauka

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė perduoti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai pagal kompetenciją nagrinėti pranešimą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio elgesio.

Seimo narys Ramūnas Karbauskis Seimo Etikos ir procedūrų komisijai bei VTEK adresuotame kreipimesi prašo įvertinti, ar R.Žemaitaitis nenusižengė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimams, kai Seime dalyvavo sprendžiant klausimus dėl Alkoholio įstatymo bei Miškų įstatymo pataisų. Esą, R.Žemaitaitis savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė duomenų, kad jo tėvai ir brolis yra UAB „Dervira ir partneriai“ akcininkai, o taip pat valdo UAB „Statyk pats“ ir „Pamario starta“ akcijas. Jo tėvai, esą, valdo ir UAB „Dervira“ akcijas. Teigiama, jog dvi iš šių įmonių verčiasi kavinių verslu, o viena – statybinių medžiagų prekyba (taip pat ir medienos).

Pažymėtina, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme yra numatyta išimtis, jog pareigą nusišalinti įtvirtinančios šio teisės akto nuostatos (11 straipsnis) Seimo nariams taikomos tiek, kiek viešųjų interesų viršenybės neužtikrina Seimo narių veiklą reglamentuojantys įstatymai. Seimo nario prievolę vengti interesų konflikto ir pareigą nusišalinti reglamentuoja Seimo statutas (18 straipsnis). Jis numato, jog, eidamas pareigas, kiekvienas Seimo narys privalo vengti interesų konflikto ir nesielgti taip, kad visuomenei kiltų abejonių apie tokio konflikto egzistavimą. O su sprendžiamu klausimu susijusį privatų interesą turintis Seimo narys prieš prasidedant klausimo svarstymui arba svarstymo metu privalo informuoti posėdžio pirmininką apie interesų konflikto grėsmę ir nusišalinti nuo tolesnio svarstymo ir balsavimo.

Statutas taip pat numato, jog SEPK prižiūri, kaip laikomasi Statuto bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių Seimo narių veiklą. Gavusi pareiškimą, kad kuris nors Seimo narys savo veikloje nevykdo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir Seimo Statuto reikalavimų, SEPK turi teisę atlikti šio Seimo nario veiklos tyrimą.

Atkreiptinas dėmesys, kad R.Žemaitaitis 2012 m. ir šiemet teiktose privačių interesų deklaracijose yra nurodęs turintis UAB „Dervira“, „UAB Dervira ir partneriai“ bei UAB „Statyk pats“ akcijų. O teisės aktai nesuteikia VTEK įgaliojimų vertinti Seimo narių elgesio atitiktį Seimo Statuto ir Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimams bei pareigą nusišalinti reglamentuojančioms Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.


Straipsnio komentarai

aga2017-07-08
Pats apsikakosi, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Komentatoriai 2017-07-07
apsikakokit is pavydo.Jums iki jo ,kaip iki menulio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jonas2017-07-07
ir kada jis baigs lobti,greit visi statiniai bus Žemaitaičio ir viskas užrašyta tėvams ir iš kur tie tėvai tokie turtingi.Bet ateis ir šitas vienasyk liepto galą

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sitas2017-07-07
sitas tai mane visada prajuokina. Nezinau, ziuriu as i ji ir juokas suima. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sisioniske2017-07-06
toks jaunas ....apetita matosi turi gera....!o sazine pridengi mandatu...?eh ....!o kalbomis uzsimaskuoji....?irgi mat patriotas...tfuuu! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nereikia2017-07-05
Manyti,kad Grazulis geresnis,jei Remigiju svarstys,tures kazka nusinesti po skverneliu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
HL2017-07-05
Bet jis yra kaimo japas ir daugiau is jo nieko gero neiseina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Žemaitaitis2017-07-05
Pagal mentalitetą turėtų būti savo elnių bandos kerdžius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?